Novinky 2015

31.12.2015 Silvestr

Vyhlížíme Nový rok :)

silvestr 1

 

Celý tento rok byl pro nás oba ve znamení velkých změn. Hodně jsme se toho oba s Darwinem naučili a získali, poznali jsme mnoho přátel a hlavně užili si spoustu legrace a to je nejdůležitější.

 

Ráda bych tak i na konci roku poděkovala

především rodičům, kteří na Darwina dohlížejí, když nejsem doma… :)

a Ali, která je nám vždy nablízku a poradí s čímkoli :)

 

Díky

 

2015

26.12.2015 Povánoční sraz

Plzni Radobyčicích se nás opět sešla velká banda. Přálo nám počasí, svítilo sluníčko a pejsci se hezky vyřádili :) Darwin se zde viděl opět s mamkou Sašou (Velvet Charm Supreme Star) a se ségrami Andělkou (Diamond Angel Golden Martha) a Honey (Diamond Honey Golden Martha) a ostatními kamarády.

Darwin, Honey, Clara, Demi, Andělka, Martha, Saša, Aston, Bady, Coffie, Andulka a Collin

povanocni sraz

Více fotek ve fotogalerii CHS Golden Martha

24.12.2015 Krásné Vánoce

Přejeme všem našim přátelům a známým krásné Vánoce :)

 

vánoce

20.12.2015 Hurá, mrzne :)

Sníh skoro žádný, ale mráz se už začal ukazovat...

1 

2 3 

4

Více fotek - z d e

5.-6.12.2015 IHA Wels

Výstavní sezónu jsme zakončili na dvoudenní mezinárodní výstavě psů v rakouském Welsu. Po oba dva dny byl Darwin přihlášený do mezitřídy a vedl si skvěle. 

V sobotu posuzoval zlaté retrievery norský rozhodčí pan Borge Espeland, který nám dal známku Výborný 4. A moc hezký posudek. 

V neděli posuzoval zlaté retrievery švédský rozhodčí pan Hans Rosenberg a Darwin si u něj vyběhal známku Velmi dobrý 3. Je však potřeba říci, že pan rozhodčí byl velmi přísný a známku „Výborný“ zadával opravdu sporadicky. I tak je to úspěch :)

 

wels 1wels 2hurá už je po všem :)

Více fotek - z d e

24.11.2015 Podzim

podzim  podzim  

20.11.2015 Darwin je chovný pes

Po vyřízení všech formalit je Darwin oficiálně potvrzený jako

 

CHOVNÝ PES

 

u Retriever klubu CZ pod reg. č. 403/2015 

 

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní 

 

GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), PRA-prcd (clear), ICT-A N/N (clear) 

 

Výška 59 cm, skus nůžkový, plnochrupý

 

chovnost 2

chovnost

8.11.2015 Canisterapeutické zkoušky

Tuto neděli Darwin spolu s Andělkou (Diamond Angel Golden Martha) úspěšně složili v Třemošné u Plzně v bezbariérovém domě Exodus pod patronátem Pomocných tlapek o.p.s. canisterapeutické zkoušky. Zkoušek se zúčastnilo celkem 42 týmů (vždy pes a člověk) a byli zde psi různých plemen i velikostí. Darwin s Andělkou to oba zvládli na Výbornou a dokonce s plným počtem bodů
Gratulujeme všem zúčastněným.

ct zkousky 1

ct zkousky 2 ct zkousky 3

Více fotek - z d e , také na stránkách Pomocné tlapky o.p.s. a ve fotogalerii CHS Golden Martha.

1.11.2015 MVP Praha

Ač byl Darwin na tuto dvoudenní výstavu přihlášený na oba dva dny, jeli jsme nakonec pouze v neděli. Darwin byl přihlášený do třídy otevřené a od dánské rozhodčí paní Marianne Holm-Hansen si z kruhu odnášel známku Velmi dobrý.

Paní rozhodčí posuzovala celou dobu velmi přísně a známku "Výborný" zadávala zpravidla pouze prvním čtyřem psům, proto pro nás tento výsledek není v žádném případě špatným oceněním :)

mvp praha 1 mvp praha 2 mvp praha 3

Více fotek - z d e

29.10.2015 Podzimní sraz

Sníh sice ještě není, ale louka byla bílá. Sešli jsme se v krásném počtu 11 zlaťáčku :) Bohužel moc fotek nemáme... ale jednu společnou jsme přeci jen zvládli.

louka 29-10

16.10.2015 Genetické testy

Poštou ranní přišlo nám krásné psaní, a to s nejlepšími zprávami jaké mohou být! Konečně nám přišly Darwinovi výsledky genetických testů na dědičnost očních chorob a kůže, a dopadly na výbornou. 

 

GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), PRA-prcd (clear), ICT-A N/N (clear)

 

Všechny výsledky jsou NORMAL - tzn., že Darwinovi potomci nikdy těmito chorobami nemohou onemocnět. 

Z těchto výsledků máme ohromnou radost! :)

gr -pra1 gr-pra2 ichtiosa  

prcd

10.10.2015 MVP České Budějovice

 Darwina jsem tentokrát přihlásila na tuto výstavu do třídy otevřené, kde si nevedl vůbec špatně a z kruhu si od rozhodčího pana Františka Kordy odnášel známku Velmi dobrý 4.

mvp cb rijen 2 mvp cb rijen 1

Více fotek - z d e

3.10.2015 Dovolená - Merano, Itálie

Ještě než bude zima, vyrazili jsme do dovolenou do Merana v Itálii. Počasí nám přálo a celý víkend krásně svítilo sluníčko :) Tentokrát jsme se vydali na vrchol Meran 2000.

no není tam krásně?

merano 1

merano 2

merano 3 merano 5 

merano 7

Více fotek - z d e

28.9.2015 Psí sraz na pískovně

V neděli bylo krásné počasí, a protože bylo stále ještě teplo, vzala jsem Darwina k vodě kousek za Klatovy do pískového lomu. A to nebylo všechno, měli jsme zde totiž sraz se štěňaty a to Erwinem (Erwin Star Golden Martha) a Elou (Ella Apraxia Felon), která bydlí dokonce kousek od nás.

A jak už to u štěňat bývá, ta si vystačila sama a Darwin byl trošku jako páté kolo u vozu – zkusil to, ale pak prostě už jen dělal, že je dospělák a ty „dětské“ hry ho nezajímají :) 

piskovna 1 piskovna 2 piskovna 3

a šel se vykoupat...

piskovna 6


15.9.2015 Bratři z Golden Marthy

Souhrou mnoha šťastných náhod se k nám do Klatov, k našim přátelům, dostal další krásný retriever jménem Erwin. Tedy celým jménem Erwin Star Golden Martha – a jak napovídá samo jméno, je to Darwinův polo-brácha z vrhu „E“. Darwin s Erwinem mají stejnou mamku Sašu (Velvet Charm Supreme Star) a tak samozřejmě nesměla chybět naše návštěva :)

e 02

O týden později jsme se sešli znovu a vzniklo několik krásných fotek kluků.

 

e 09

a bylo potřeba naučit se kontrolovat myšky.... 

 

e 05e 06e 07

Šlo se i k vodě - první plavání jedině pod dozorem :)

e 10e 12e 01

29.8.2015 MVP Mladá Boleslav

Na závěr léta jsme se opět vydali do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu psů. Zlaté retrievery zde posuzoval slovenský rozhodčí pan Vladimir Piskay. Darwin mezitřídu opět vyhrál a odnášel si z kruhu krásné ocenění VÝBORNÝ 1, CAC. Máme z něj velkou radost :)

Více fotek - z d e

DSC 0140

 DSC 0247 DSC 0244 DSC 0259

22.8.2015 Klubová výstava KCHLS Třeboň

V sobotu jsme se zúčastnili Klubové výstavy retrieverů pořádáné KCHLS v Třeboňi. Darwin byl přihlášený do mezitřídy a u rakouské paní rozhodčí Sussanny Höger si vyběhal známku Výborný 3.

DSC 0076

 

 Nechybělo ani rodinné foto s bráchou Denym (Diamond Destiny GM), který se zde také vystavoval ve třídě mladých.

 

DSC 0156

9.8.2015 Krajská výstava psů Týn nad Vltavou

Na tuto výstavu máme s mamkou krásné vzpomínky. V roce 2014 to byla totiž úplně první výstava, které jsme se s Darwinem jako úplní nováčci zúčastnili. Rok se s rokem sešel a od třídy štěňat jsme se posunuli do mezitřídy a od rukatého-nohatého štěněte jsme vyrostli v pořádného psa :)

Psi zde posuzoval opět MVDr. František Šimek u kterého si Darwin vyběhal SUPER výsledek

  

VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY a KRAJSKÝ VÍTĚZ

 

týn 2

 Díky této výhře jsme pak nastoupili také do závěrečných soutěží o nejlepšího psa FCI skupiny VIII, kde díky mému zaváhání, Darwin získal krásné 2.místo.

 

Více fotek - z d e

 

týn 1

2.8.2015 Oblastní výstava retrieverů

Pod patronátem Retriever klubu se uskutečnila Oblastní výstava retrieverů na Konopišti. Jedinou rozhodčí zde byla paní Zdeňka Jílková.  Darwin byl přihlášený do mezitřídy a z kruhu si odnášel krásnou známku VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY.

>Více fotek - z d e

konopiště 2konopiště 1

18.7.2015 Národní výstava psů Mladá Boleslav

I přes úmorné vedro, které celý týden panuje, jsme se s Darwinem vypravili na Národní výstavu v Mladé Boleslavi.

Zlaté retrievery posuzoval pan Petr Studeník a Darwin si od něj z mezitřídy vyběhal krásné ocenění VÝBORNÝ 1, CAC

Více fotek - z d e

 

mladá boleslav 5 mladá boleslav 3

 mladá boleslav 1 mladá boleslav 2  

6.-11.7.2015 Výcvikový tábor Roudná a OVVR Roudná u Soběslavi

Na doporučení známých, jsme se rozhodli jet na tábor se psy i my. Nevěděli jsme do čeho jdeme a jaké to bude - A bylo to super! Já poznala partu příjemných lidí a oba s Darwinem jsme se naučili mnoho nového. Než jsme jeli na tábor, tak mi dělal největší starosti aport. Ne vždy mi jej totiž Darwin spolehlivě předal, občas usoudil, že má panička málo pohybu a bude lepší, když si pro ten aport doběhne sama. Celý týden panovaly hrozná horka a i tak jsme s Darwinem každý den spolu s ostatními pilně trénovali. No nebudu zapírat, že cca od třetího dne, mi Darwin jasně dával najevo – „mam tě plný zuby“ :)

 

roudná 2

Ale vyplatilo se. Naše celotýdenní snažení jsme zakončili úspěšným absolvováním OVVR (pod patronátem RK CZ), kde se Darwin umístil na krásném 5. místě, v II. ceně se 186 body. Absolvováním OVVR, tak Darwin splnil i poslední podmínku nutnou pro uchovnění :)

roudná 4

Jsem na něj pyšná, že vše s přehledem zvládl i vzhledem k tomu, že panička byla celou dobu jak uzlíček nervů :) bodeť by taky ne – byly to naše první zkoušky.

 

 

No a jak to probíhalo?

 

Vše začalo v sobotu ráno. Počasí nám naznačovalo, že bude pořádné parno a taky, že bylo. Po oficiálním nástupu a prohlídce psů jsme si vylosovali los č. 4 a šli jsme tak čtvrtí v pořadí. Po celé zkoušky se posuzoval Kontakt psa s vůdcem a Vrozená chuť k práci.

Na první disciplínu jsme se přesunuli k vodě – zde se zkoušel Aport z vody a Ochota k práci na vodě. Když na nás přišla řada, bylo vidět, že se Darwin úplně těší, až bude moci vyrazit pro aport. Celý radostný pro něj vyrazil a plaval hned zpět, bohužel ale aport na břehu upustil, oklepal se a pak mi jej teprve donesl. Tím jsme bohužel „spadli“ do II. ceny a obdrželi známku 2. Za ochotu k práci na vodě jsme obdrželi známku 4. Nevadí, nic se neděje, ještě jsou před námi celé zkoušky.

Jako další přišla disciplína Povaha – opět jsme vše s přehledem zvládli se známkou 4.

Následovala disciplína Nos, a ač Darwin neviděl, kde kus skryté zvěře je, vydal se správným směrem a za moment ji našel a obdržel tak známku 4.

Pak přišla na řadu disciplína Chování po výstřelu, která spočívá v tom, že vždy dva vůdci jdou se psi volně pohybujícími se před nimi (každý na jedné straně) a rozhodčí se střelcem jdou uprostřed. Na pokyn rozhodčího střelec vystřelí a pes má prokázat, že se výstřelu nebojí, zůstane klidný a ovladatelný. Bohužel při této disciplíně se stalo to nejhorší, co mohlo. Druhý pes, který s námi šel v losu, projevil agresivitu a Darwina napadl. Místo prohledávání svého prostoru přiběhl k nám a začal na nás vrčet a posléze na Darwina zaútočil. Vše naštěstí dopadlo dobře a Darwin si odnesl jen drobné oděrky, stejně tak jako druhý pes, který byl okamžitě vyloučen za agresivitu. Po mém velice krátkém uklidnění a ujištění se, že Darwinovi nic není, pan rozhodčí rozhodl, že disciplínu budeme opakovat s losem, který je v pořadí po nás. Darwin vše zvládl a obdrželi jsme známku 3. No s mými nervy to řádně zapracovalo a popravdě jsem byla dost vyděšená a to nás čekaly ještě 3 disciplíny.

A to Vodění psa na vodítku, Vodění psa na volno a Aport v terénu. Po tom všem co se stalo, už mi tak nějak bylo jedno, jak to dopadne – hlavně, že je Darwin v pořádku. Ale Darwin to na rozdíl ode mě nevzdal a všechny disciplíny splnil na výbornou se známkou 4.

Jsem na něj moc hrdá !

Fotografie dostupné na Výcvikový tábor Roudná.

2.-5.7.2015 Merano a Lago di Garda

Na dovolené jsme byli na horách, ale i u vody. Jeli jsme opět do naší oblíbené vesničky Tirolo v Itálii, kousek od termálních lázní Merano, kde jsme byli i s Darwinem již loni, kdy mu bylo 5 měsíců. Opět jsme si to všichni náramně užili….

dovolená 1 13 dovolená 1 4 dovolená 1 12

A když na hory, tak lanovkou až na Klammeben do výšky 1980 mnm.

 

dovolená 1 1 dovolená 1 2

dovolená 1 14 dovolena 1 3

A ani to „moře“ nesmělo chybět. Jen velkou náhodou jsme objevili na internetu, že Lago di Garda má speciální vyhrazenou pláž jen pro psy a bylo tak rozhodnuto, kam pojedeme k vodě. Garda je v tomto ohledu super, chová se jako moře, ale voda je zde sladká. Jako obvykle, Darwin byl úplně ve svém živlu a tak štastný…. ještě teď se směju, když si na něj vzpomenu, jak se neohroženě vrhal do vody :)

 

Tak jak, už jedem?

 

dovolena 1 5

 

a tak jsme jeli...

 

dovolená 1 10 dovolená 1 6 dovolená 1 7

27.6.2015 Intercanis Brno

Na této výstavě si Darwin u slovenského rozhodčího pana Jaroslava Matyáše vyběhal známku Výborný 2, r. CAC.

Více fotek - z d e

 

brno 2 brno 3 brno 1

20.6.2015 – Národní výstava psů Klatovy

Na tuto výstavu jsem se celý rok těšila ze všeho nejvíc, protože je přímo v Klatovech – tedy u nás doma. A ač si počasí dělalo, co chtělo (chvíli pršelo, chvíli zas svítilo sluníčko) – my si to užili! Nejen kvůli tomu, že nás přišlo podpořit mnoho přátel, ale také proto, že se zde sešla „Dčka“ (štěňátka z vrhu D). Tedy jen část a to Andělka (Diamond Angel Golden Martha), která se vystavovala v mezitřídě a Deny (Diamond Destiny Golden Martha), který byl přihlášený do třídy mladých.

Darwina jsem prvně přihlásila do mezitřídy a udělala jsem dobře. Z kruhu si od paní rozhodčí Aleny Čečrdlové odnášel super výsledek – VÝBORNÝ 1, CAC ! a stal se tak čekatelem Českého šampiona krásy.

Jsem na něj moc hrdá.

DSC 0883 DSC 0901DSC 0916

DSC 1010DSC 1088

A jak dopadli ostatní? Také super. Andělka si odnášela známku Výborná 1, CAC a Deny Výborný 4.

Andělka a Darwin

DSC0286Více fotek - z d e

13.6.2015 – 50. podbrdská výstava psů v Rokycanech

I přes úmorné vedro, které tuto sobotu panovalo, Darwin s Viktorkou neohroženě nastoupili do kruhu a opět úspěšně vybojovali od rozhodčího pana Vladimíra Adlta známku Výborný 1, Vítěz třídy mladých.

Viky díky!

 

DSC 0672 DSC 0653 DSC 0759

Více fotek - z d e

Jsem na ně pyšná a řekla bych, že to byla krásná třešnička na dortu, protože Darwin se vystavoval naposledy ve třídě mladých.

 

DSC 0771

 

DSC 0790

30.5.2015 – Klubová výstava psů RK CZ - Konopiště

A protože jim to spolu tak jde, i zde Darwina vystavovala Viktorka a v silně obsazené třídě mladých (16 psů) si odnášeli známku Výborný. Ze 16 psů se dostali do úzkého výběru 6 psů, ze kterých dánská rozhodčí Marianne Skott Jespersen vybrala 4, kterým zadala pořadí. I tak toto považuji za obrovský úspěch. Více fotek - z d e 

 

DSC 0597 DSC 0615

 

Psi byli podle čísel rozdělení na skupinky po 4 a popravdě řečeno, v takovém množství psů si paní rozhodčí nemohla pamatovat, jak vypadal pes, který šel v pořadí čtvrtý, když nyní tam byl patnáctý. A i o tom psí výstavy jsou – vždy je to jen o pohledu jedné osoby, které se buď líbíte, nebo ne. 

9.-10.5.2015 – Klubová výstava a Speciální klubová výstava KCHLS v Humpolci

Tento výstavní víkend jsme strávili v Humpolci, kde se na závodišti Zlatá podkova konala v sobotu klubová výstava a v neděli speciální klubová výstava. Darwin se po oba dny vystavoval v silně obsazené třídě mladých spolu s bráchou Denym.

sobotu, posuzoval norský rozhodčí pan Jan Roger Sauce a i přes chybné vystavení paničkou si Darwin z kruhu odnášel známku Výborný a 4. místo. Více fotek - z d e

 

DSC 0042 DSC 0060 DSC 0161

Ranní deštivé počasí se do odpoledne umoudřilo a tak nechybělo ani společné foto kluků.

Více fotek - z d e

 

Darwin (vpravo) a Deny (vlevo)  Darwin (vpravo) a Deny (vlevo)

neděli posuzoval srbský rozhodčí pan Siniša Pavlovič a i před ním si Darwin vedl moc dobře a získal krásnou známku Výborný 3. 

Více fotek - z d e

DSC 0449DSC 0493

8.5.2015 Krajská výstava psů Staňkov

Darwin se na této výstavě opět nechal vystavit od Viktorky a u pana rozhodčího MVDr. Františka Šimka se jim ve třídě mladých dařilo, když získali Výborný 1, Vítěz třídy mladých. Více fotek - z d e

Viky díky! S Darwinem jste si opět vedli skvěle...

DSC 0017   DSC 0089 

2.5.2015 MVP Praha

Na této výstavě se Darwin vystavoval opět ve třídě mladých, kterou posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckyj Szpunar a od které obdržel známku Výborný 2.

Více fotek - z d e

DSC 0237

 

Né vždycky se však Darwin chce vystavovat a tak to může vypadat i takto :)

 

zběsilý úprk z místa činu

DSC 0200

dobře zůstanu, ale stoupnu si jak chci já

DSC 0226

25.4.2015 MVP České Budějovice

Na konci dubna, kdy už bylo hezky teplo a sluníčko, jsme se s Darwinem zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Darwin nastoupil ve třídě mladých a od paní rozhodčí si odnášel známku Velmi dobrý 4.  Zlaté retrievery posuzovala paní Dana Smržová. Více fotek - z d e

 

DSC 0297DSC 0332

 

Nicméně, tento výsledek nám však náladu, ani den nezkazil, protože na výstavě jsme se opět potkali s Darwinovo bráchou Denym (Diamond Destiny GM) a jeho paničkou Janou. Radost kluků byla opět veliká a vzniklo mnoho fotek. Ne všechny jsou ostré, protože ty dva jsou jak raketové střely :)

Více fotek - z d e

 

Darwin (vpravo) a Deny (vlevo)DSC 0534 

22.3.2015 Ty nejlepší zprávy – DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní

Náš akční víkend jsme v neděli zakončili návštěvou MVDr. Milana Deckra v Krchlebech, kde Darwin podstoupil RTG vyšetření kyčlí, loktů a ramen. A jak to dopadlo? Jak nejlépe mohlo!

 

 DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní  

 

Jsme moc šťastná, že má Darwin takto krásné zdravotní výsledky! :) 

 

DSC 0122

21.3.2015 Jarní svod loveckých psů

Na Jarní svod loveckých psů, který pořádal OMS Plzeň, jsme se vydali do Manětína, kousek od Plzně. Jarní svod je jednoduše řečeno posouzení exteriéru psa, o kterém je proveden zápis na předepsaný formulář. Z golden retrieverů jsme byli jediní, jinak převažovali ohaři. Ostatně převaha nám vůbec nevadila, Darwin jako vždy nezklamal a v záplavě zelené se svým krémovým kožíškem svítil na míle daleko :)

 

IMG 20150321 082854  IMG 20150321 090624

 

Darwin si odnášel tento krásný posudek, čímž se o kousek blíže posunul k uchovnění, protože v něm stálo:  plnochrupý, skus nůžkový, výška 59

 

JS

17.3.2015 Slavíme 1. narozeniny

Uteklo to jako voda a tomu našemu „malému“ dáblovi je už 1 rok. Vzpomínám si, jak mamka při vybírání pejska říkala, že chce pana žlutého, protože „ten určitě bude malej“. Mamce prognóza nevyšla a dnes je z Darwina pořádný kus psa! Což se nám všem moc líbí :)  

A tak milý Darwine, od chvíle kdy jsem si tě přivezla jako malého medvídka domů, si nám všem ukázal a ukazuješ svět novýma očima a máme tě za to moc rádi.

K dnešním narozeninám ti přejeme ať si stále zdravý a šťastný, a věčně vysmátý jako jsi teď!!

 

Více fotek - z d e

Nechyběl samozřejmě ani dort s jedničkou a dárečky :)

 

DSC 0069

 DSC 013420150513 232945

 

Přejeme také všechno nejlepší Darwinovo sourozencům – Andělce, Honey, Denymu, Persímu, Daníkovi a Endymu.

7.3.2015 XX. Ročník Jihočeské výstavy psů

Tuto sobotu byl Darwin na výstavě v Českých Budějovicích, ale tentokrát se vystavoval s naší kamarádkou a handlerkou Viktorií a šlo jim to spolu moc dobře! Od rozhodčího MVDr. Františka Šimka si ze třídy mladých odnášeli krásnou známku Výborný 1, Vítěz třídy mladých, s tímto posudkem:

 

Pes silné kostry, výrazná samčí hlava, pevný hřbet, hluboký hrudník, kvalitní úhlení, osrstění standardní, chody prostorové a plynulé.“

 

Viky díky !

 

DSC 0055DSC 0072DSC 0097

 

To koukáš co jsem dostal viď?!

 

DSC 0129

 

Diamond Darwin Golden Martha

Výborný 1, Vítěz třídy mladých

 

DSC 0165

7.-8.2.2015 DUO CACIB BRNO

První víkend v únoru jsme s Darwinem vyrazili na dvoudenní mezinárodní výstavu psů do Brna. Darwin nám jasně dával najevo co si o tom výletu myslí!

DSC 0631

 

sobotu 7.2.2015 goldeny posuzoval český rozhodčí pan Miloš Kašpar – třída mladých, Výborný 3. Více fotek - z d e

 

DSC 0374 DSC 0439DSC 0558

  

Na této výstavě jsme se opět potkali s Baileym (Bailey Boy My joy) a s Darwinovo bráchou Denym (Diamond Destiny Golden Martha).

 

 Deny - Bailey - DarwinDarwin - Bailey - Deny

A protože jsme měli v sobotu čas, vzali jsme Darwina i za kulturou. Navštívili jsme Lednicko-valtický areál :)

 

DSC 0648 DSC 0703 DSC 0664

V neděli 8.2.2015 posuzoval zlaťáky srbský rozhodčí pan Duško Piljevič - třída mladých, Výborný 3. Více fotek - z d e

 

DSC 0766 DSC 0872 DSC 0914

 

Opět jsme s klukama zkusili společné foto – avšak usoudili, že se každý bude dívat někam jinam.

DSC 0929

3.1.2015  Hanácká národní výstava psů

Na první výstavu sezóny jsme se vydali s Darwinem do Brna, kde prvně nastoupil již ve třídě mladých a vedl si doslova na výbornou. Od slovenské rozhodčí paní Lindy Volárikové získal známku Výborný 2.

Více fotek - z d e

  

unt.2 unt. 3 

unt. 4

 

Na tuto výstavu jsme se těšili také proto, že jsme se zde setkali s Baileym (Bailey Boy My joy) otcem Darwina a šťěnátek z vrhu D.  Nesmělo chybět ani rodinné foto…

 

Untitled 1