Novinky 2016

31.12.2016 - PF 2017

Přejeme všem mnoho úspěchů, štěstí a hlavně zdraví v nadcházejícím roce 2017.

PF 2017

26.12.2016 Povánoční procházka

Stejně tak jako loni i letos jsme se sešli na povánoční procházku v Plzni - Radobyčicích a opět nás byla velká parta. Všichni jsme si to moc užili a tak doufám, že se příští rok sejdem v hojném počtu zase :)

Meggie, Andulka, Demi, Clara, Coffie, Collin, Bady, Aston, Andělka a Darwin

 Více fotek - z d e

24.12.2016 Krásné Vánoce

Přejeme všem našim přátelům a známým krásné prožití vánočních svátků

a mnoho úspěchů do Nového roku 2017.

PF 2017

17.-18.12.2016 Počasí si dělá co chce

Tento víkend si s námi dělalo počasí co chtělo. V sobotu jsme si s Darwinem užívali při tréninku sluníčka a v neděli jsme zas navlékali sněhule :) 

1/2 sobota slunečno

2/2 neděle sněží

2.-4.12.2016 Slovensko

Tento prodloužený víkend jsme strávili na Slovensku, kde jsme absolvovali (pro nás) poslední letošní výstavy a to rovnou tři.

 V pátek jsme se s Darwinem zúčastnili Speciální výstavy retrieverů pořádané Slovenským Retriever klubem v Pezinoku, kde Darwin od slovenské rozhodčí MVDr. G. Ridarčíkové obdržel ocenění Výborný 3

1/5

V sobotu jsme pro změnu běhali v kruhu v Nitře, kde se konala v sobotu a neděli mezinárodní výstava CACIB Nitra, kde Darwin v početné konkurenci získal od italského rozhodčího A. Zeppiho ocenění Výborný 4.

2/5

V něděli posuzoval český rozhodčí MVDr. F. Šimek od kterého si Darwin odnesl opět známku Výborný 4.

3/5 4/5

Uf, myslím, že i Darwin je rád, že letos má od výstav pokoj :)

5/5

20.11.2016 Darwin v Praze

Tento víkend se mnou strávil Darwin v Praze, ikdyž možná ani ne tak se mnou jako spíš na balkoně - úplná Kelišová, musel vědět o všem že... :)

 přehled musí být!

13.11.2016 Konečně sněží

a pro nás i pro Darwina začíná zábava. Sníh má totiž Darwin moc rád, ať už tak, že jej na sebe hází, nebo protože ta bílá věc se dá přeci sežrat :) 

1/4 hmm to je ňamka :) 2/4

3/4 4/4

Více fotek - z d e

5.11.2016 Podzim je tu

1/3 2/3

3/3

29.-30.10.2016 CACIB Poznaň

Tento víkend jsme se s Darwinem vydali do daleké polské Poznaně na mezinárodní výstavu psů. Darwin se vystavoval ve třídě otevřené, která byla hojně obsazena a mezi konkurencí se neztratil. V sobotu bylo přihlášeno 8 psů a posuzovala polská rozhodčí paní E.Sobieszczanska od které Darwin získal známku Výborný 4, bohužel posudek je pro nás nečitelný, takže můžeme pouze odhadovat co v něm je napsáno :). V neděli bylo přihlášeno 6 psů a posuzoval český rozhodčí pan M. Kašpar, od kterého Darwin obdržel známku Výborný 2, posudek je bohužel také v polštině a opět nečitelný :).

Nedá se nic dělat, tentokrát nám trošku toho výstavního štěstíčka chybělo. Darwinovi tak stále zbývá 1 vítězství k dokončení šampiona krásy Polska.  

1. 2. 

3.

2

5.

23.10.2016 Jedeme na stříhání

při těchto slovech Darwin zaujal pozici "nejsem vidět" a "vůbec nevim co po mě chceš" :)

opakuj si "nejsem vidět" ...  "nejsem ani trochu vidět" a třeba to vyjde :)

 no jo, ono se není čemu divit, že se mu nechtělo..., ale bylo už na čase. Od července kdy byl naposledy zarostl až hrůza. Ačkoli mam takový dojem, že Darwinovi to je asi úplně jedno jak vypadá :)

před střiháním po střihání 

16.10.2016 - Jen tak na procházce

už letím :) :)

:)

Více fotek - z d e

25.- 28.9.2016 - Itálie

A protože byl Darwin v sobotu na zkouškách tak moc šikovný, za odměnu jsme jeli na poslední dovolenou :) V Itálii jsme opět navštívili naše oblíbené Sarntalské Alpy a Lago di Garda.

Lago di GardaLago di Garda

Lago di Garda a léto je pryč...Lago di Garda

Sarntalské AlpySarntalské Alpy

24.9.2016 Podzimní zkoušky

V sobotu jsme se s Darwinem zúčastnili Podzimních zkoušek pořádaných OMS Karlovy Vary, kde jsme obsadili krásné 2. místo a díky hlouposti paničky dokončili zkoušky ve 2. ceně. Darwin se tak stal lovecky upotřebitelným psem :)

Nevadí, pro nás velká zkušenost a pro mě ponaučení pro přístě! Nicméně Darwinova práce se mi moc líbila a dokonce jsme byli pochváleni za nejlepší "slídění".

14463195 10206926503792554 6201984844521602978 n

20160925 111736

DSC 027820160925 112138 

1. - 31.8.2016 Srpen a léto pokračuje..

a my s Darwinem střídavě pilně trénujeme nebo si prostě jen užíváme :)

no joo, jako obvykle zas někam spěchá :)nebo šplhá do různých výšek...

případně kouká, co by kde ulovil :)Umí, ale dělat i mrtvýho brouka... 

avšak trénovat se musí! :)a za odměnu sraz se ségrou Andělkou...

Je to taky velký pomocník, avšak hlavní je se dobře uvelebitpřípadně po náročné práci, potok vždycky osvěží :)hmm to je příjemný

a zase trénujeme...prostě miláček :)Darwin

30. - 31.7.2016 - Morava

Tento víkend jsme jeli navštívit naše příbuzné na Moravě a strávili krásný víkend v Břeclavi a okolí. Počasí nám vyšlo a i přes úmorné vedro jsme si nemohli nechat ujít Lednicko - Valtický areál a mnoho jiného. Bylo tam moc krásně...

zámek Lednice

Lednicko - Valtický areálve stínu je stejně nejlíp...Hlavně, že všude byly cedule, že na trávu se nemá šlapat viď Darwine :)

a koupačka? ta přeci nesměla chybět...

no koukej na to - mi tam někdo vlezl :)

16.7.2016 užíváme si léto :)

 uzivame si leto

2.-9.7. Výcvikový tábor Roudná

Minulý týden jsme se s Darwinem opět zúčastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi. Celý týden nám vyšlo krásné počasí, sešla se skvělá parta lidí i psů, a užili jsme si mnoho legrace. A co je hlavní, opět jsme se s Darwinem mnoho naučili a věřím, že tyto cenné zkušennosti využijeme na vyšších loveckých zkouškách, které tento rok chceme absolvovat :)

1/2

2/2

30.6.2016 Sarntalské Alpy (Alpi Sarentine)

a protože koupání už bylo za námi, tak jsme opět vyrazili do hor. Sarntalské Aply je oblast v severní Itálii, kam s oblibou jezdíme do městečka Tirolo, kousek od termálních lázní Merano. Tuto oblast máme velmi rádi a najde zde využití celá rodina. Tentokrát jsme zvolili výlet lanovkou Hirzer (cca 2000 m.n.m) a zde pak šli velký cca 3 hodinnový okruh přes pohoří k lanovce (cca 1400 m.n.m.) vedoucí zpět do údolí. Darwin si to nesmírně užíval, nemusel totiž mít náhubek ani vodítko, protože nikde nebyla ani noha a tak mohl všude okolo nás běhat jak chtěl.     

Almenweg Staffel 

my dva a Plattenspitzen 2670 m.n.m (ps. to bílé vpravo za námi je opravdu sníh) 

Darwin

28.6.2016 Léto začíná...

a my si ho s Darwinem užíváme v Itálii na Lago di Garda, kde je kousek od města Peschiera del Garda vyhrazená psí pláž.  Pro pejsky i pro lidi je to zde super a určitě jsme zde nebyli naposledy...

lago di garda

 lago di garda 2

Přejeme všem krásné léto :) 

lago di garda

11.6.2016 Národní výstava psů Klatovy

Tuto výstavu máme "doma", a tak jsme si jí nemohli nechat ujít. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí pan Pavel Šulcek, od kterého Darwin v početné konkurenci třídy otevřené obdržel Výborný 2 a titul r. CAC :) 

1/3 2/3

Teď si dáme na chvilku s Darwinem s výstavami pokoj a pilně budem trénovat na vyšší lovecké zkoušky, kterých bychom se rádi toto léto zúčastnili. Tak snad nám vše vyjde :)

 3/3

5.6.2016 Národní výstava psů Swiebodzice (PL)

Po sobotním super výletu na Sněžku, jsme se v neděli plní očekávání (přeci jen není to úplně za humny) vydali na naši druhou národní výstavu do polských Swiebodzic. Vyšlo nám krásné počasí, svítilo celou dobu sluníčko a s dobrou náladou jsme čekali než přijdeme na řadu, protože před námi se vystavovali ještě jiní psi různých plemen.

Zlaté retrievery posuzoval polský rozhodčí pan Jan Ryk a Darwin se opět líbil. Svou třídu otevřenou vyhrál a dostal ocenění Výborný 1 a titul CWC a následně i titul Nejlepší dospělý pes (Národní vítěz) a jako třešničku na dortu pak i BOS (best opposite sex - nejlepší z opačného pohlaví). Máme z toho našeho krasavce opět ohromnou radost. Tímto vítězstvím jsme zas o kousek blíž ke splnění polského šampiona krásy :)

1. s panem rozhodčím Janem Rykem

Výborný 1, CWC, Nejlepší dospělý pes, BOS

 

2. koukej co sem dostal :)

 více fotek - z d e

4.6.2016 Zdolali jsme Sněžku

První červnový víkend jsme s Darwinem strávili trochu cestovně. V sobotu jsme si udělali menší výlet na cestě do Polska, kde jsme v neděli byli přihlášení na národní výstavu, a to do Pece pod Sněžkou a na Sněžku (1608 m.n.m).  Vyšlo nám slunečné počasí a tak i ten výhled stál za to. 

 1. Uf to je dálka... 2. 

3. Sněžka, nejvyšší bod 1608 m.n.m.

DSC 1313

 více fotek - z d e

21.5.2016 Oblastní výstava psů Plzeň

Tento víkend, se v sobotu konala Oblastní výstava psů v Plzni a protože to máme jen kousek, rozhodli jsme se na ní také vyrazit. Vyšlo nám krásné počasí, celý den svítilo sluníčko a sešla se skvělá parta lidí i psů. Potkali jsme spoustu našich známých a tak jsme si alespoň trošku celodenní čekání než přijdeme na řadu ukrátili - tedy někdo se vykecával a jiní odpočívali :)

1. příprava je důležitá....

A teď k výsledkům. Zlaté retrievery posuzoval MVDr. František Šimek, kterému se Darwin, přihlášený do třídy otevřené, velmi líbil a dostali jsme toto krásné ocenění 

Výborný 1, Vítěz třídy, OBLASTNÍ VÍTĚZ

2. V1, VT, Oblastní vítěz

a v závěrečných soutěžích ještě

3. místo ze skupiny FCI VIII.

 3. 3. místo ze skupiny FCI VIII.

a  na závěr jedna společná - polo-sourozenci z Golden Marthy. 

4. zleva: Darwin, Meggie (Claudie), Erwin

 více fotek - z d e

15.5.2016 Sourozenci na výletě

Tuto neděli se za námi na chatu přijela podívat Darwinovo ségra Andělka (Diamond Angel GM) s Ali a jejich polo-brácha Erwinek (Erwin Star GM) s paničkou. Vyšlo nám k tomu i krásné počasí a tak bylo o zábavu na procházce postaráno.

1. zleva: Darwin, Andělka a Erwinek

2. asi ženou vstříct novým dobrodružstvím... 3. Najdi černou ovci rodiny :) zleva: Andělka, Erwin a Darwin

7.-8.5.2016 Klubová výstava KCHLS v Humpolci

Aneb prosluněný víkend plný překvapení. Tento víkend se na závodišti Zlatá podkova v Humpolci konala klubová výstava KCHLS (Klub chovatelů loveckých slídičů), kde byl Darwin po oba dva dny přihlášený do třídy otevřené. A v silné konkurenci (bylo přihlášeno 12 a 11 pejsků) se neztratil a z kruhu jsme si odnášeli bezvadné výsledky a to díky španělským rozhodčím, kteří po celou dobu korektně posuzovali a byli moc milí. 

V sobotu 7.5.2016 Darwin od španělského rozhodčího, kterým byl pan Rafael Malo Alcrudo, dostal tento krásný posudek:

"Krásně svalnatý typický pes, mladého vzhledu, plný temperamentu, správného formátu, s výraznou hlavou, správnými rameny, dobrými kostmi, dobrým předhrudím, správnou zádí a pohybem."

a nádherné 2. místo s oceněním Výborný 2, r. CAC

1. Pan Rafael Malo Alcrudo a my :)

 2.

V neděli 8.5.2016 Darwin obhájil opět krásné 2. místo a od španělského rozhodčího, kterým byl tentokrát pan José Miguel Doval Sanchez, si odnášel ocenění Výborný 2, r. CAC a tento krásný posudek:

"Pěkný typ, silný a svalnatý, správná hlava, výborná ramena, předek by mohl být trochu širší, krásné tělo a horní linie, výborný v pohybu."

 

3.

4. letíme jako vítr

Mám z tohoto víkendu a výsledků ohromnou radost. A ikdyž bylo už pěkné horko Darwin všem ukázal, že na to má!  Jeho kvality dokazují vyrovnané posudky i to, že krásné druhé místo po oba dny v početné konkurenci obhájil.

Bylo to o fous, tak snad někdy příště :)

 A víte co bylo ještě super, sešla se nás pěkná parta z Golden Marthy! vrhy C, D a E a všichni máme super výsledky :)

5. zleva: Deny, Meggie (Claudie), Emily, Darwin

1.5.2016 Javorná na Šumavě

Čas od času je potřeba vyrazit na výlet :)

 Javorná na Šumavě

Darwine úsměv!

Více fotek - z d e

30.4.2016 MVP Praha

Na této výstavě se Darwin opět předvědl ve třídě otevřené a od p. rozhodčí Aleny Čerdlové získal 5. místo a známku Výborný, s tímto hezkým posudkem:

"Typický krémový pes, lehce obdélníkového rámce, správná síla kostry, elegantní hlava i krk, pěkně vyvinutý hrudník, správná záď i nasazený prut, pěkné tlapy a kvalitní srst."

praha 2

praha 1

 Více fotek - z d e

23.4.2016 MVP České Budějovice

Tuto sobotu jsme opět strávili ve výstavním kruhu. Tentokrát na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích kde se Darwinovi opět nevedlo vůbec špatně. V silně obsazené třídě otevřené získal od pana rozhodčího V. Adlta známku Výborný a krásné druhé místo s oceněním r. CAC.

Máme z toho našeho kluka radost, pro nás je i tak vítězem!

1

tab

16.4.2016 Národní výstava loveckých plemen Wroclaw (PL)

Tuto sobotu se v polské Wroclawi konala II Krajowa Wystawa Psow Mysliwskich, které jsme se s Darwinem zúčastnili. Takřka 840 km za námi. Počasí si dělalo co chtělo, ráno svítilo nádherně sluníčko a v zápětí začalo silně pršet, ale stálo to vše za to. Tentokrát již byl Darwin přihlášený do třídy otevřené a popravdě jsem měla trochu obavy, protože s námi byli přihlášení samí šampioni. Nicméně, Darwin se panu rozhodčímu Miroslawovi Olejnikovi (PL) tak líbil, že  nám zadal 1. místo a titlul CWC a tento krásný posudek: 

"Dobrá velikost, velmi pěkná samčí hlava, elegantní krk, velmi dobrá spodní linie, dobré předhrudí, silné kosti s výborným úhlením končetin, elegantní volný pohyb."

Mám z toho našeho kluka ohromnou radost! :)

 Tímto vítězstvím se Darwin stal ČEKATELEM POLSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY!

1

2

Více fotek - z d e.

10.4.2016 Kluci na Pískovně

V něděli jsme si udělali s Darwinem výlet a sešli jsme se s Darwinovo polo-bráchou Erwinkem (Erwin Star Golden Martha) a jeho paničkou kousek za Klatovama v pískovém lomu. Kluci zase řádili jak černá ruka a ve vodě byli jak ve svém živlu :) 

1/3 Darwin vysvětluje Erwinovi - kdo je tady starší...  2/3  

3/3 Darwin 

Více fotek - z d e

6.4.2016 Plavecká sezóna zahájena :)

1

2

4.4.2016 Polomáčená sušenka

Být celý čistý je přeci nuda! :) Tak proč nevymyslet nějakou lumpárnu, aby panička měla co dělat. A to Darwinovi jde! A tak se v neděli rozhodl, že bude zdokonalovat své maskovací schopnosti... Proč taky nevyužít toho, že venku svítilo sluníčko, než k nějaké pořádné lumpárně :)

1. Základem je důležité maskování - pokus č.1 2. pokus č. 2 3. A když už vás odhalí, tak dělat jako, že nic! 

4. prej, že je bahno vhodný na pleť :) 5. Polomáčená sušenka:) 6. nooo panička nevypadá moc nadšeně :) 

28.3.2016 Krásné Velikonoce

Přejeme všem krásné Velikonoce :)

1

♥ ♥ ♥

2 3. S těma vajíčkama je ale sranda :)

20.3.2016 Jaro je tady!

jaro je tu :)

17.3.2016 Darwin má 2. narozeniny

Dnes slaví náš miláček Darwin krásné 2. narozeniny. Je to až neskutečné jak ten čas rychle letí...

A tak ti můj milovaný Darwine přiji jen to nejlepší, ať si stále zdravý, šťastný a usměvavý, a co se týče lumpáren? ty jsou toho všeho součástí taky a bez nich bys to přeci nebyl ty! Mám tě ráda...

1

A na dort a na dárečky jsme samozřejmě nezapomněli :)

23

 Přejeme také ostatním "D" štěnátkům jen to nejlepší, hodně zdraví, radosti a mističku vždy plnou něčeho dobrého!

11.3.2016 Kino :)

Někdo chodí do kina, my s Darwinem na pocházku okolo rybníka. Kino je to také solidní (alespoň tedy pro Darwina) a aktérky přežily všechny :) 

kachny 1 kachny 2

1.3.2016 Dolomiti

Minulý týden jsme si s Darwinem užili super dovolenou v italských Dolomitech, konkrétně v oblasti Val di Fiemme a Obereggen. Darwin byl opět největší atrakcí okolo sjezdovky, ale i v aprés ski baru :) 

 1/5

 2/5 3/5 No co, že je únor, na koupačku ideální čas :) 4/5  

5/5 Haló, je tam někdo? :)

Více fotek: z d e


14.2.2016 Těžko na cvičišti, lehko na bojišti...

aneb pilně s Darwinem trénujeme na vyšší lovecké zkoušky, kterých bych se ráda letos s Darwinem zúčastnila. Tentokrát jsme netrénovali sami a přijela za námi i ségra Andělka (Diamond Angel Golden Martha). Zkusili jsme společně dohledávku a marking. Ali děkujeme za návštěvu a za užitečné rady :)

 Darwin Andělka Darwin s pernatou Darwin

 Darwin a Andělka všude je to stejný, ty myšky jim nedají pokoj!

 A aby se neřeklo, že mají mlaďoši jen povinnosti, byla i zábava. Přijel se za námi podívat Darwinův a Andělky polo-brácha Erwin (Erwin Star Golden Martha). Radost byla opět veliká, jen fotek máme pomálu, protože jak se ukázalo, zachytit tři raketové střely je velmi obtížný úkol. I tak jsme si procházku všichni užili. :)

 zase ty myšky.... darwin (vpředu) a Erwin (vzadu) Andělka a Erwin zleva: Andělka, Darwin, Erwin

6.-7.2.2016 CACIB Brno

Tento víkend jsme se s Darwinem zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Brně. Darwina jsem naposledy přihlásila do mezitřídy, která byla silně obsazená po oba dva dny. 

V sobotu 6.2.2016 zlaté retrievery posuzovala rakouská rozhodčí paní Ingrid Grill a Darwin jí mezi 9 přihlášenými pejsky zaujal natolik, že jsme obdrželi krásné ocenění VÝBORNÝ 1, CAC s tímto posudkem:

"Typický pes, hlava se samčím výrazem, korektní skus, správná velikost, výborná srst, krásný výraz.

cacib 0

cacib 1

Tímto vítězstvím Darwin splnil jednu ze dvou podmínek k udělení Šampiona ČR - tu výstavní. K dokončení šampionátu nám schází pouze vyšší lovecké zkoušky, na které se pilně připravujeme a budeme je absolvovat v létě. 

cacib 5

 V neděli 7.2.2016 posuzoval zlaté retrievery také rakouský rozhodčí pan Günter Wonisch, u kterého si Darwin nevedl vůbec špatně a získal ocenení Výborný 4.

cacib 4

Jsem na toho našeho kluka právem hrdá! 

cacib 3

Více fotek - z d e

16.1.2016 První sníh

Darwin sníh úplně miluje :) a jen co ráno zjistil, že ještě více nasněžilo, celý netrpělivý nás chtěl vytáhnout ven....

první sníh 5

No nebudu zapírat, mě se do -15°C od teplého krbu moc nechtělo, ale šli jsme. A bylo spoustu legrace...

Darwinovi nejdřív namrzly jen vousky...

první sníh 3 

No a pak i celá hlava :)

první sníh 8

Taky chytal sněhové koule a zkoušel tepltotu sněhu...

první sníh 1 první sníh 7první sníh 6 

a nakonec jsme museli zkotrolovat myšky - prý tam zaručeně jsou :)

první sníh 4

A když se neukázaly, Darwin jim řekl svoje :)

první sníh 10

 Více fotek - z d e

9.1.2016 Zahájení výstavní sezóny - CACIB Nürnberg

Letošní výstavní sezónu jsme zahájili stylově - rovnou na mezinárodní výstavě psů v Norimberku, kde si Darwin v silně obsazené mezitřídě vyběhal Výborný 2, s titulem res. Anw.Dt.Ch.VDH. Pejsky posuzoval rakouský rozhodčí pan Günther Ehrenreich, od kterého Darwin obdržel tento krásný posudek: "20 měsíční silný pes, dobře silné kosti, dostatečně proporcionální hrudník a hloubka, korektní úhlení, velmi krásná maskulinní hlava, skus nůžkový, tmavé oko, velmi pěkná srst, plynulý v pohybu".

Více fotek - z d e 

DSC 0055 DSC 0097

2.1.2016 Novoroční procházka 

Po Novém roce jsme se opět sešli  na procházce  na „velké louce“ v Plzni - Radobyčicích, a to v hojném počtu 15 čtyřnohých kamarádů a 10 dvounohých. Darwin se zde opět potkal s mamkou Sašou (Velvet Charm Supreme Star), ségrou Andělkou (Diamond Angel Golden Martha) a s polobráchou Erwinem (Erwin Star Golden Martha). Myslím, že jsme si to všichni užili, i když to byl pořádný blázinec a ikdyž nebyl sníh, louka byla celá bílá. S tolika psi občas ztrácíte přehled, kde je vlastně ten váš :)
Více fotek – z d e

2. spolená fotka

1.1.2016 Šťastný nový rok 2016

2. nový rok