31.12.2018 PF 2019

Předně je s koncem roku vhodná rekapitulace.

Rok 2018 byl pro nás s Darwinem velmi bohatý a to jak na poli výstavním, kdy jsme dokončili několik šampionů a několik naopak začali, ale dařilo se nám i na poli zkouškovém, kdy Darwin úspěšně zvládnul podzimní, vodní i lesní zkoušky.

Především, se ale Darwin stal tátou. Má krásných 16 holčiček a 6 silných kluků. S některými jsme v kontaktu s jinými ne, ale věřím, že se všichni mají skvěle. A moc doufám v to, že všichni zdědili jeho výborné zdraví a především úžasnou povahu, kterou tak moc miluji. 

 

A tak zbývá jen popřát vše nejlepší do nového roku 2019!

Darwin & Sandra

 

pf 2019

 

29.12.2018 Sobota 3x jinak

29.12.2018 - 1. část

Dnes byl Darwin konečně na střihání, resp. úpravě toho co mu ze srsti zbylo, protože jí přeci v zimě nepotřebuje že! Už je to zase fešák :) 

1. před 2. po

 

cara-golden

29.12.2018 - 2. část

A protože Darwin se byl nechat zkrášlit, zákonitě se pak musel také ušpinit, k čemuž jsem mu tentokrát mile ráda dopomohla. Vlastně již tradičně jsme se i letos sešli na povánoční procházce v Plzni - Radobyčicích. Opět to bylo velké a myslím, že máme i rekord - tentokrát bylo 26 čtyřnohých miláčků, 4 různé rasy, věkové rozmezí 6,5 měsíce - 9 let, a několik zmatených dvounožců hledajíc, který ten pes či fena je vlastně jeho :)

skupinové foto 1

skupinové foto 2

 

cara-golden

29.12.2018 - 3. část

Ještě naposledy jsem se byla i s Darwinem podívat na 10ti týdenní miminka Darwina a Axiny (Chs Ora Amiko). Panečku už se z nich klubou pořádní zlaťáčci - kluk Doyle má jistě okolo 10 kg a holčička Daisy bude mít okolo 8 kg. A jsou to pěkní čiperové, má předpověď, že budou pohánění na solární energii jistě nebude daleko od pravdy z toho co jsem viděla. Energie měli na rozdávání :) Doyle odjíždí do nového domova 31.12.2018 do rodiny s domkem a zahradou, a tak přeji mu jen to nejlepší, ať se má v novém domově dobře! Daisy zůstává doma v rodné boudě a jistě jí uvidíme co nevidět.

1 2 

3 4 

 

28.12.2018 Procházka

V pátek krásně svítilo sluníčko, čehož jsme s Darwinem využili k velké procházce. Cestou Darwin objevil zbytky sněhu, který má tak moc rád - kontrola kvality tak samozřejmě nemohla chybět :)

1 2 3 4 

5

 

27.12.2018 Bažantí hon Drásov

Hned po vánočních svátcích, ve čtvrtek, jsme se s Darwinem zúčastnili dalšího bažantího honu tentokrát v Drásově na příbramsku. Jsem moc ráda, že jsme pozvání od místního mysliveckého spolku dostali, bylo to krásné odpoledne a opět pro nás v něčem jiné, než minulé hony. Nikomu nešlo o to střelit co nejvíce zvěře, ale spíše šlo o povánoční setkání přátel, kdy se prošlo několik lečí a poslední leč se na závěr sezóny konala v místní hospůdce, kde se konal i soud a tombola. Hlavní cenou bylo 38 kg divoké prase - a popravdě jsem moc ráda, že jsme hlavní cenu nevyhráli :)

1 2

3

 

24.12.2018 Štědrý den

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků.

Darwin

Tímto bych ráda poděkovala i za krásná vánoční přání a fotky Darwinových miminek!

Jsem moc ráda, že jsme v kontaktu!

♥ 

Amy (chs z Harfy) Annie (Chs Merica Philipi) Arletka (Chs Merica Philipi)

Aisha (chs Čimický ráj) Bono (Chs z Harfy) Maty (Chs z Harfy)

 

20.12.2018 Darwin v Praze

Celý předvánoční týden se mnou Darwin poctivě chodil do práce, a to až do centra na Václavské náměstí. Nic pro něj nebyl problém. Jezdil metrem, ale i tramvají a v kanceláři si každého lehce omotal kolem prstu :) 

1. metro 2. tramvaj 3. muzeum

 4

 

16.12.2018 Konopiště 2

V neděli jsme se opět s Darwinem zúčastnili bažantího honu na Konopišti. Na výřadu bylo cca 735 ks. Počasí nám vyšlo tak akorát a bylo polojasno, jen celou dobu okolo -2°C. Opět jsme si celý den užili!

1

2 2 3 

5

 

7.12.2018 Daisy a Doyle

V pátek jsem se byla podívat na Darwinova "miminka" v CHS Ora Amiko. A když říkám miminka, myslím tím krásné huňaté sedmitýdenní medvídky, kteří jsou tedy pěkně čiperní, protože vyfotit ta dvě malá torpéda byl nadlidský úkon. Moc se Darwinovi a Axině povedli! 

1. Doyle (vlevo) a Daisy (vpravo) 2. Daisy

 

2.12.2018 Bažantí hon Konopiště

První adventní neděli jsme se s Darwinem zúčastnili našeho prvního honu na bažanty na Konopišti. Sraz byl už okolo osmé ráno, takže jsme s Darwinem vyráželi z Klatov opravdu brzy a jako bonus mrzlo. Ostatně počasí si s námi celý den dělalo co chtělo - ráno mrzlo, okolo poledne začalo pršet a odpoledne foukal pro změnu studený vítr. Celkem se ten den šlo 6 lečí a výřad byl neuvěřitelných 2035 ks! (na foto je pouze část výřadu) Takže všichni psi (cca 12) si pořádně zamakali. Darwin se moc snažil, přeci jen bylo to prvně, a tak na první leči trošku zmatkoval, protože nevěděl, kterou "slepici" má paničce donést dřív a já zase byla nervozni z toho, aby se mu něco nestalo. Ale jako správný retriever brzy poznal, že co se nehýbe to už mu neuteče... Rány absolutně neřešil a zajímalo ho jen to, když už ho pustím z vodítka, aby mohl dělat to co má nejraději - nosit aport :)

1 2 3

 4 5

 

1.12.2018 Advent

Na první adventní neděli už jsme u nás připraveni. Retrievry už máme i ve výzdobě :)

1 2

 

22.11.2018 Těžký život šéfa

...aneb i takto může vypadat Darwinovo pracovní odpoledne :)

1 2

 

11.11.2018 Velká procházka

V neděli odpoledne jsme se po dlouhé době sešli v Plzni-Radobyčicích na velké procházce s přáteli. Vyšlo nám krásné počasí a všichni si to užili. Celkem bylo psů 19 a štěně pointra, které se však nefotilo :)

zleva: Bady, Aston, Amálie, Andulka, Colin a Coffie (možná opačně), Andělka, Cheryl, Darwin, Axi, Demi, Clara, Mia, Manetka, Megy, Vinnie, Honey a Fin.


velka louka

 

31.10.2018 Návštěva v CHS Čimický ráj

Tentokrát bez Darwina, jsem se byla podívat ve Zdibech u Prahy za štěnátky ze spojeni Darwin & Luisa (Aridane Dori´s golden miracle). Štěnátkům bylo akorát 7 týdnů a následující víkend už budou u svých nových páníčků. Jsou to moc krásní čiperní medvídci. Pět slečen - Abby, Angelina, Ammi, Astrid a Arnika a jeden kluk - Adam (familiárně Bivoj :) - jeho přezdívka je naprosto oprávněná, protože to je kus pořádného kluka). Moc ráda jsem je viděla a věřím, že chovatelé vybrali ty nej páníčky! 

1 2 3. Adam 

4 5 6 

 Pro porovnání - první návštěva 1.10. ve 4. týdnech :)

1 2

 

28.10.2018 První sníh

Velké překvapení nás čekalo v neděli ráno, když jsme se podívali z okna. Všude byl sníh, i Darwin na to trochu nevěřícně koukal... Po počáteční nedůvěře, mu však nic nebránilo v tom, aby jako obvykle zkontroloval kvalitu napadlého sněhu :)

1 2

 3

 

27.10.2018 Návštěva v CHS Ora Amiko

V sobotu jsme byli všichni na návštěvě u Nových v Kyšicích u Plzně, v chovatelské stanici Ora Amiko, abychom se podívali na ty dva malé bojovníky - Daisy a Doyla. Axi se o štěnátka vzorně stará a krásně přibývají na váze. Bodeť by taky ne, když mléčný bar je nepřetržitě otevřený :) Štěnátkům bylo cca 10 dní a už na nás pomalinku otevírala očka, a nutno dodat, že jsou pěkně čiperná! Darwin samozřejmě nemohl chybět a vše náležitě zkontroloval. 

1 2

3 4 5

 

22.10.2018 Doyle a Daisy

S radostí Vám představuji další dva Darwinovi potomky, kteří se narodili 17.10.2018 ze spojení

GrandCh CZ, MultiCh Diamond Darwin Golden Martha & CH CZ Axikola Ora Amiko

Doyle Ora Amiko a Daisy Ora Amiko

doyle a daisy

Obě štěnátka se mají čile k světu a jsou to pěkní cvalíci. Axi nás s porodem trochu napínala a tak nebylo o adrenalin nouze, vše ale zvládla na jedničku a je to opět super máma. 

PS. Doyle už má své páníčky vybrané a Daisy zůstane doma v rodné CH Ora Amiko, z čehož mám rádost, protože se budeme vídat :)

  

20.10.2018 Podzim klepe na dveře...

... a tak bylo potřeba pořídit nějaké nové fotky v "listí". Mám tu hru barev moc ráda a Darwin má zase rád, že se v něm může válet a házet jej na sebe :) 

1

icons8-oak-leaf-26icons8-oak-leaf-26icons8-oak-leaf-26

2

 

13.9.2018 Ořechy - nová zábava

Co k tomu dodat, snad jen - není potřeba Marfušky, nám stačí Darwin. Poznámka pro příští rok - je potřeba sebrat ořechy, dřív než je dostane náš malý terorista. :)

1 2

 

30.9.2018 Houbaření

Letos jsme ještě s Darwinem naposledy vyrazili na houby. Ve zkratce řečeno - každý evidentně hledal něco jiného! :)

1 2 3

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele