8.7.2017 Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár"

Na konci výcvikového tábora, v sobotu, jsme se s Darwinem zúčasnili Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár" pořádané v Roudné Retriever klubem. Na tyto zkoušky jsme před tím s Darwinem netrénovali a vše jsme pod taktovkou vynikajícího výcvikáře p. Františka Kuneše natrénovali až na táboře. Věděla jsem tak, že jsme oba udělali maximum v tom krátkém čase výcvikového tábora. Už v noci a ráno mi nebylo moc dobře a navíc celou noc z pátku na sobotu byla bouřka, tak jsem se bála jak to vše na Darwina zapůsobí a zda nebude po celém týdnu unavený. Naštěstí vše se obešlo bez komplikací a bylo nám oboum dobře. První překvapení pro nás nastalo při losování. Vytáhli jsme si los č.1 :)

losování, Darwin sleduje s napětím

Byli jsme tak v první skupině, která začínala "Naváděním na 2 kachny na hluboké vodě". Nasedli jsme do aut a přesunuli se do nedaleké honitby. Když jsme přišli, rybník byl celý pokrytý zelenou řasou a ač se říká, že zelá uklidňuje, mě to tak tedy nepřišlo. Ale Darwin je pašák a neměl s tím absolutně žádný problém. Disciplína spočívá v tom, že na zrcadlo je vhozena kachna, tak že vůdce ani pes vhození nevidí. Po příchodu psa je pak vhozena s výstřelem druhá kachna (cca v úhlu 90°), pes by měl zůstat klidný a počkat až bude vyslán pro určenou kachnu. Tentokrát (prvně) nebyl Darwin při započetí disciplíny uvázaný a udělala jsem dobře. Rána a následné vhození kachny s ním ani nehlo a vyrazil až na můj povel. Nejprve mi řádně předal první kachnu a následně jsem ho poslala pro druhou, kterou také přinesl a řádně předal. Známka tak byla jasná - 4. Měla jsem ohromnou radost.

IMG 7581

Další disciplínou bylo "Vodění psa" v našem případě "volné" v předem určeném terénu. Darwin mi šel celou dobu krásně u nohy a známka tak byla také 4. Následoval "Aport v terénu". Při této disciplníně je v určité vzdálenosti před psem vhozena s výstřelem zvěř, v tomto případě kachna. Opět jsem to riskla a Darwin byl bez úvazu. Na pokyn rozhodčího jsem ho poslala pro aport, který přinesl a předal. Známka tak byla za 4.

aport v terénu

Na další disciplíny jsme se přesunuli opět na jiné místo. Zde nás ještě čekali další tři disciplníny a jiní rozhodčí. Začali jsme "Vyhledáváním v rákosí", kde Darwin zpočátku mírně zaváhal a asi si říkal, proč bych se snažil, když tam stejně žádna zvěř nikde není, pak se ale rozjel a vyhledával krásně, dokonce šel i do vody. Známku jsme dostali za 3. Už se blížilo k poledni a začínalo být horko a my byli unavení.

IMG 20170708 113514

Další disciplína byla "Dohledávka kachny pohozené v rákosí". Tato disciplnína Darwina baví a tak s ní neměl žádný problém a kačenu mi bez problému donesl a předal.

dohledávka

UFF, zbývala nám poslední disciplnína "Klid na stanovišti", které jsem se tentokrát bála. Neměli jsme s Darwinem moc času ji trénovat i vzhledem k tomu, že zjednodušeně řečeno spočívá v tom, že se střídavě střílí a psi musí zůstat klidní. V tomto případě bylo 12 vůdců a u každého třetího stál střelec. Ani nevím jak dlouho to trvalo, koukala jsem na Darwina a ten naštěstí vše ustál, seděl a nic neřešil. Až ke konci vypadal, že toho má dost (nicméně vím, že toto ještě musíme upevnit). Zvládli jsme to! Měla jsem takovou radost, že každou z disciplín Darwin bez zaváhání splnil a s jakou radostí :)

 

Při vyhlášení jsme se pak dozvěděli krásnou třešničku na dortu.

Zkoušky jsme s Darwinem dokončili v I. ceně se 159 body a obsadili jsme celkově krásné 3. místo !!!

hurá :)

 

Za fotky děkuji Světlaně Procházkové. Další foto dostupné - z d e

  Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele