18.06.2017 KPZ Kařez

Tuto neděli jsme se s Darwinem zúčastnili Klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Kařezu, resp. v honitbě MS Kařez - Borecký vrch, okres Rokycany a tentokrát nám štěstí přálo, ikdyž to by nebyl Darwin, aby mě trochu nepotrápil :)

 

Tyto podzimní zkoušky jsme úspěšně dokončili ve III. ceně a po téměř 1,5 roce čekání jsme se dočkali,

když Darwin tak splnil poslední podmínku k udělení titulu

ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY

Darwin je šampionem :)

A jak to vlastně všechno bylo? No popravdě pár infarktů mi ten náš kluk přivodil :) Hned ráno před nástupem jsme se přivítali s Ali a Andělkou, které taky přijeli na zkoušky, los nám však nepřál a každá jsme byly v jiné skupině. Celkem na zkoušky nastoupilo 12 pejsků a my si vylosovali číslo 11.

losujeme

 (foto: Václav Lom)

Šli jsme tak ve druhé skupině, která začínala disciplínou "Dohledávka a přinášení pernaté", kterou Darwin s přehledem zvládnul a dostali jsme tak 4. Následovala disciplína "Přinášení vlečené pernaté", kde Darwin mírně zaváhal a část vlečky šel po stopě a část dohledal volně, nevím co se stalo a proč sešel, ale hlavně, že kus přinesl - známka 3. Na další disciplínu "Vodění psa - volné", jsem zvolila chůzi na volno (bez vodítka), a doufala jsem, že se neprojeví Darwinův temperament, že všude musí být první :) K mému překvapení šel Darwin celou dobu krásně "za patami" a známka tak byla 4. Na další diciplníny jsme opět přejeli na jiné místo, kde jsme se měnili s první skupinou. Zde jsme ještě absolvovali "Aport v terénu", který Darwin bez problému a s chutí zvládnul. Raději jsem neriskovala a při této disciplíně jsem měla Darwina na vodítku - dostali jsme tak známku 3. Po obědové pauze, kdy už opravdu začínalo být velké parno jsme začínali disciplínou "Přinášení kachny z hluboké vody", které jsem se opravdu bála, vzhledem k tomu, že minule jsme na ní vypadli. Bohužel, ač jsme s Darwinem tuto disciplínu pilně trénovali, tak Darwin i já jsme chybovali a dostali tak limitní známku 1. Následovala disciplína "Vyhledávání", která není pro psy nikterak záživná, protože nakonci prohledávaného prostoru žádný kus zvěře co by donesli není. Ač mě Darwin krásně poslouchal a nechal se krásně navádět na levou i pravou stranu, rozhodčím to nestačilo a dostali jsme známku 2. Poslední disciplína, která nás čekala bylo "Přinášení vlečené srstnané" a to už jsem začínala být já pořádně nervozní a na Darwinovi už byla znát únava. Vzhledem k tomu, že jsme šli v naší skupině předposlední, měli jsme s Darwinem dostatek času si sednout do stínu k autu a odpočinout si. Mezitím přijela druhá skupina s Ali a Andělkou. Nevím kdo byl víc nervozní jestli já z Darwina, nebo Ali z nás obou :) Každopádně, řekla jsem si, že tomu mýmu klukovi musím veřit, a že to dáme.  A taky že jo! Panečku to byl fofr s jakým Darwin po stopě vyrazil a pelášil s králíkem zpět ke mně :). Byla jsem na něj hrdá! a právem jsme dostali i pochvalu od rozhodčího. 

Nasazení na vlečku 

 Paničko už pelášim! Tak už si to vezmi :)

 (foto: Václav Lom)

 

A bylo to, ani se mi tomu nechtělo věřit byla to poslední disciplína a my to všechno měli!

Všechno jsme to spolu zvládli :) 

a máme to :)

 (foto: Václav Lom)

 


Pro nás oba to byla obrovská zkušenost a ponaučení co do příště zlepšit.

 


 

A takhle už vypadala pohoda po zkouškách. 

Darwin a Andělka

Darwin a Andělka 

Darwin a Andělka

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele