19.-21.5.2017 Víkendový pobyt Leština + KPZ Kunžak

Tento víkend jsme s Darwinem se poprvé zúčastnili víkendového pobytu pořádaného Evou Píchovou (http://www.vycvikretrieveru.cz/) v jižních Čechách. V pátek a v sobotu jsme poctvivě cvičili disciplíny podzimních zkoušek, na které se letos chytáme. A ač Darwin jednotlivé disciplíny zná, vždy mě něčím překvapí... Byli jsme ubytovaní v chatové osadě Leština, která je umístěna na kraji lesa u krásného velkého rybníku, což se darwinovi velmi líbilo. Pro nás to byla opět nová zkušenost.

lestina

 

V rámci tohoto pobytu se také v neděli 21.5.2017 konaly Klubové podzimní zkoušky pořádané KCHLS, kterých jsme se s Darwinem na poslední chvíli zůčastnili. Byli jsme až 8. náhradník a tak jsem s účastí ani moc nepočítala. Nicméně v neděli jsme na zkoušky nastoupili a po zahájení jsme si vylosovali los č. 6, byli jsme tak v první skupině, která začínala disciplínou přinášení vlečky pernaté a přinášení vlečky srstnaté.

pz zahajeni

Z tábora jsme se přesunuli do nedaleké honitby, kde dané dvě disciplíny probíhali. Nervozita postupně opadala a čekali jsme kdy půjdeme na řadu, protože jako č. 6 jsme šli v naší skupině poslední. Začínali jsme vlečkou pernatou, kterou Darwin zvládl bez chybičky, ikdyž chvíli před tím okus dál přeběhla srnka což mě trochu vyděsilo. Získali jsme známku 4 a za radost z práce také 4. Následovala tentokrát na jiném místě vlečka srstnaná. Zde to bylo už o něco horší, vítr se velmi točil a začalo se vypadávat. Když jsme přišli na řadu, řekla jsem si, že to nějak dopadne a že Darwinovi musím věřit a vyplatilo se. Ukázala jsem Darwinovi nástřel a on vyrazil jak raketa, krásně se řídil vlečkou a nosem a po chvíli králíka našel a pospíchal s ním ke mně. Páni rozhodčí nás pochválili za ukázkovou práci a řekli, že Darwin byl nejlepším psem dopoledne a kdyby to šlo, dají známku vyšší. Velmi mě to potěšilo, že je Darwin takový pašák. Získali jsme opět známku 4 a za radost z práce také 4. Ale bohužel naše radost nertvala dlouho. Na následující disciplíny jsme přejížděli k rybníku. A zde bohužel pro nás nastal kámen úrazu při disciplíně "přinášení kachny z hluboké vody". Darwin udělal to co jsem ještě u něj neviděla. Pro kachnu na pokyn s nadšením vyrazil, ale cestou zpátky, jakmile doplaval ke břehu kachnu vyplivl a oklepal se, opět ji uchopil a předvedl to znovu. Musela jsem tak dát povel "aport" po kterém zareagoval a kachnu mi donesl. Nicméně k mému překvapení rozhodčí vyhodnotili, že přinesení nebylo dostatečné a s chybami a dostali jsme tak 0. Moc mě to mrzelo, protože si myslím, že 0 byla nespravedlivá, ale mnohem víc mě mrzelo co Darwin předvedl.  

 

 No nevadí, další zkušnost pro nás a není se za co stydět. Zkoušky jsou od slova "zkusit" a my to přístě zvládneme!

 lestina 2

  Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele