31.12.2017 Konec roku

Končí nám rok 2017 a tak přejeme všem do Nového roku vše nejlepší a aby se každému splnilo, vše co si přeje.

 

  

A nám prosím držte na příští rok palce, bude pro nás důležitý a plný mnoha změn :)

 

30.12.2017 Silvestrovská procházka

I letos jsme se sešli v krásném počtu na silvestrovskou procházku v Plzni-Radobičicích. Bylo nás opravdu hodně a myslím, že jsme si to všichni užili, jak my lidé tak psiska :) 

1/2

2/2

 

24.12.2017 Krásné Vánoce a PF 2018

Přejeme s Darwinem všem pohodové prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2018!

PF 2018

 

22.12.2017 Darwin "Pražákem"

Stejně jako loni i letos dělal Darwin celý týden "Pražáka" a byl se mnou v Praze. Jen tedy řeknu vám, to je horší jak s malým dítětem co vše měl Darwin s sebou zabaleno :) 

zabaleno, jedem!

největší radost - sebral mi ponožky:) 

 

17.12.2017 Třetí adventní neděle

Nezapomeňte dnes zapálit třetí svíčku na adventním věnci.

My už máme splněno!

3. adventní neděle

 

12.12.2017 Máme to oficiálně!

Dnes mi konečně přislo Darwinovo potvrzení polského šampiona krásy :)

:)

 

9.12.2017 už je venku pěkná zima

 Sněhu sice moc není, ale teplota už byla o víkendu i pod nulou. Darwinovi to jako obvykle moc nevadilo :)

1/2

Dokonce si zalezl do svého štěněčího pelíčku, kde obvykle má natahané jen hračky, které pak s oblibou roznáší po celé chalupě.

2/2

 

2.-3.12.2017 CACIB Wels

První prosincový víkend jsme se s Darwinem vydali na naší poslední letošní výstavu. V sobotu i v neděli se  konala v rakouském Welsu mezinárodní výstava psů.

V sobotu zlaté retrievery posuzoval italský rozhodčí pan Alessandro Zeppi, od kterého jsme si s Darwinem odnesli ocenění Výborný 2 a titul r. CACA.

V neděli zlaťáčky posuzoval rozhodčí z Británie pan Ray Strudwick, od kterého jsme si také odnesli ocenění Výborný 2, avšak pan rozhodčí nezdal titul.

 

1/2

2/2

 

26.11.2017 Procházka v Plzni

Tuto neděli jsme se Darwinem vydali do Plzně, kde jsme měli sraz Ali, Aničkou a Milanem Nových (chs Ora Amico) a Lenou Formanovou (chs Apraxia Felon) a jejich čtyřnohými miláčky. Když jsme přijeli foukal ledový vítr a dokonce to vypadalo, že bude i sněžit, ale postupem času se počasí umoudřilo a dokonce chvilkama bylo vidět i sluníčko. Sešla se opět hezká parta a Darwin si to podle mého moc užil. Přeci jen občas je potřeba, aby byl taky mezi "svými" :). 

 

zleva: Cherryl, Axikola, Darwin, Saša, Marta, Andělka, Clara a Demi

  

15.11.2017 prostě jen tak

 Počasí už sice není ideální, ale nám to na procházky nevadí... 

1/3

2/3 3/3

 

12.11.2017 První sníh

Tak Sv. Martin sníh přeci jen přivezl, ikdyž u nás až o den později.... Už v sobotu tu vypadalo, že občas nějaká ta vločka z nebe padá, ale až v neděli se opravdu chumelilo. Panečku to bylo radosti. Darwin má sníh moc rád, ať už proto, že se to dá sežrat, nebo proto, že ho jednoduše baví se v něm válet :) 

prvni snih 2017

 

11.11.2017 Na Sv. Martina

Na Svatého Martina se slavilo i u nás. Až teď v listopadu jsme měli čas oslavit mé říjnové narozeniny. A vzhledem k tomu, že byly kulaté, sešla se celá rodina, tak i Darwin nemohl chybět a dostal od mamky krásného motýlka. No pravda vydržel mu asi hodinu, protože pak zjistil, že když se podrbe, tak ta hrozná věc spadne :)

1/2 2/2

 

9.11.2017 Světová výstava psů Lipsko

Trošku netradičně jsme se dnes vydali na Světovou výstavu psů (WDS) do německého Lipska. Účast byla velmi hojná o čemž svědčí i to, že tradičně byla WDS rozdělena do několika dní, přičemž goldeni, patřící do skupiny FCI 8 šli první den - ve čtvrtek. Celkem bylo přihlášeno na 31.000 účastníků. Světová výstava je posuzována trochu jinak než klasické výstavy, nepíší se zde totiž posudky, ale rozhodčí si pouze udělá poznámky, zhodnotí jednotlivého pejska a zadá mu ocenění: výborný, dobrý, velmi dobrý atd. pomocí barevných kartiček. Pokud je více účastníků tak do dalších kol nastupují pouze psi s oceněním "výborný", ze kterých je pak vybrán vítěz v dané třídě. Vítězové jednotlivých tříd pak nastupují o titul CACIB a Světový vítěz.

Zlaté retrievery resp. skupiny: mezitřída, šampioni, pracovní a otevřená psi, posuzoval norský rozhodčí pan Lief-Hermann Wilberg. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní, kam s ním nastoupilo dalších 19 psů. Panu rozhodčímu se Darwin líbil a dostali jsme ocenění "Výborný", které nás posunulo do užšího výběru. Bohužel na první čtyři příčky jsme nedosáhli, ale i tak toto považuji za úspěch a mám z Darwinova výsledku ohromnou radost :) 

1/3 

2/3 3/3

 

3.11.2017 máme volno

Vzhledem k tomu, že teď jsme s Darwinem neměli ani zkoušky, ani výstavy, máme čas být na chatě a prostě jen tak jít na dlouhou procházku.

Darwin si to jako vždy užíval, jen fotit se moc nechtěl, evidentně ho to zdržovalo :) 

1/4

2/4 3/4 4/4

 

8.10.2017 Spokojený masožrout

Návod na spokojeného masožrouta je jednoduchý :)

1. Koupit cca 15 kg masa

2. Najít si 2 hodiny čas

3. Udělat 60 krabiček

a výsledek je že máte cca na měsíc pokoj :)

žrádlo

 

7.10.2017 CACIB České Budějovice

Ačkoli se nám minulý víkend nedařilo na výstavy jsme nezanevřeli a v sobotu jsme s Darwinem vyrazili do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Na tuto výstavu jsem jela především proto, že jsme se potkali s mnoha přáteli a šlo tak spíše o hezky strávenou sobotu, než o soutěžení. Zlaté retrievery zde posuzoval český rozhodčí pan M. Václavík. Darwin byl prvně přihlášený do třídy šampionů, a byl nejmladším z pěti přihlášených pejsků jejichž věk se pohyboval od 3,5 - 7,5 roku. Panu rozhodčímu se však Darwin velmi líbil a vyběhali jsme si krásné 1. místo a titul CAC

Darwin se tak stává

čekatelem Českého Grand Šampiona! 

naše první vítězství v šampionech :)

 

Darwin pak za odměnu dostal krásnou telecí kost na okus, z čehož měl asi největší radost! :)

IMG 20171007 160010

 

29.9 - 1.10. Výstavní výlet do Rakouska

V Rakousku poblíž hranic s Moravou a blízko k Vídňi se od pátku do neděle konaly tři výstavy pro retrievery.

 

V pátek 29.9. se konala Klubová výstava retrieverů pod záštitou rakouského retriever klubu v Grafeneggu v krásném prostředí místního zámku. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí ze švédska pan Sjoerd Jobse. Pan rozhodčí měl opravdu velmi zvláštní výber vítězů i vkus. Evidentně neuznával pracovní psi, o čemž svědčí i to, že do třídy pracovní byli přihlášení dva psi, vč. Darwina a pouze v této třídě bylo zadáno ocenění "VD", které jsme tak obdrželi i my. Posudek však žádnou výtku neobsahuje. Z tohoto výsledku jsem byla hodně zklamaná, protože Darwin není psem "velmi dobrým", ale stalo se. 

1/4

V sobotu a v neděli se konala mezinárodní výstava psů v Tullnu. Na tuto výstavu byl Darwin přihlášený na oba dny, ale bohužel v pátek večer začal Darwin divně našlapovat na zadní pacičku a během noci byl dost neklidný a neustále si jí kousal nebo olizoval. Ráno bylo rozhodnuto, že se výstavy nezúčastníme. Darwin se na pacičku ani nemohl postavit a kulhal, zadní polštářek měl dvojnásobnou velikost. Byla jsem z toho opravdu dost vyděšená, protože jsme netušili z čeho to má nebo proč. Naštěstí na rakouských výstavách je přítomno více veterinářů, takže ač jsme na výstavu dorazili, zamířili jsme přímo za paní doktorkou, která Dariwina prohlédla a dala mu injekci, aby ustoupil otok. Pravděpodobně šlápl na včelu nebo vosu, a proto pacička natekla.

Chudinka můj byl celý nesvůj. Zbytek dne jsme tak strávili v klidu na pokoji a ledovali pacičku, aby otok ustoupil.

2/4 

Odpoledne pak bylo poznat, že je Darwinovi mnohem lépe a ty jiskřičky se mu do očí vrací, když se chtěl koupat v okrasném jezírku... 

3/4

Zda jít na výstavu nebo ne se rozhodlo až v neděli ráno. Otok Darwinovi ustoupil a nekulhal, rozhodli jsme se tak, že půjdeme. Na výstavě paní doktorka ještě vše zkotrolovala a také potvrdila, že je v pořádku. Nastoupili jsme tak do třídy pracovní. Zlaté retrievery posuzovala rakouská rozhodčí paní Claudia Berchtold. Naše smůla však pokračovala dál. Svou třídu jsme sice vyhráli s oceněním Výborný 1, ale rozhodčí se rozhodla,  že titul nezadá (titul není nárokový a je jen uvážení rozhodčího) a to opět pouze ve třídě pracovní - psi. 

 

Evidentně jsme si smolný výstavní víkend po tolika výhrách vybrat museli.

Mrzelo mě to neříkám, že ne, ale co podstatné je jen to, že Darwin byl a je v pořádku.

4/4

 

28.9.2017 Morava

Ve čtvrtek, o státním svátku jsme si s Darwinem užili super výlet na Moravu.

Konkrétně do Lednice a jejího okolí :)

 

my

 

23.9.2017 Darwin je Polským šampionem krásy :)

Minulou sobotu jsme se s Darwinem vydali do polské Wroclawi, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckyj Szpunar od které si Darwin odnesl naprosto nečitelný posudek psaný v polštině :), ale co je podstatnější poslední vytoužené vítězství. Celý den nám propršelo, ale i tak Darwin zde svou třídu pracovní vyhrál a s titulem CWC tak dokončil poslední podmínku k dokončení polského šampiona krásy!

wroclaw

Mám z něj ohromnou radost! 

  Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele