9.11.2017 Světová výstava psů Lipsko

Trošku netradičně jsme se dnes vydali na Světovou výstavu psů (WDS) do německého Lipska. Účast byla velmi hojná o čemž svědčí i to, že tradičně byla WDS rozdělena do několika dní, přičemž goldeni, patřící do skupiny FCI 8 šli první den - ve čtvrtek. Celkem bylo přihlášeno na 31.000 účastníků. Světová výstava je posuzována trochu jinak než klasické výstavy, nepíší se zde totiž posudky, ale rozhodčí si pouze udělá poznámky, zhodnotí jednotlivého pejska a zadá mu ocenění: výborný, dobrý, velmi dobrý atd. pomocí barevných kartiček. Pokud je více účastníků tak do dalších kol nastupují pouze psi s oceněním "výborný", ze kterých je pak vybrán vítěz v dané třídě. Vítězové jednotlivých tříd pak nastupují o titul CACIB a Světový vítěz.

Zlaté retrievery resp. skupiny: mezitřída, šampioni, pracovní a otevřená psi, posuzoval norský rozhodčí pan Lief-Hermann Wilberg. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní, kam s ním nastoupilo dalších 19 psů. Panu rozhodčímu se Darwin líbil a dostali jsme ocenění "Výborný", které nás posunulo do užšího výběru. Bohužel na první čtyři příčky jsme nedosáhli, ale i tak toto považuji za úspěch a mám z Darwinova výsledku ohromnou radost :) 

1/3 

2/3 3/3

 

3.11.2017 máme volno

Vzhledem k tomu, že teď jsme s Darwinem neměli ani zkoušky, ani výstavy, máme čas být na chatě a prostě jen tak jít na dlouhou procházku.

Darwin si to jako vždy užíval, jen fotit se moc nechtěl, evidentně ho to zdržovalo :) 

1/4

2/4 3/4 4/4

 

8.10.2017 Spokojený masožrout

Návod na spokojeného masožrouta je jednoduchý :)

1. Koupit cca 15 kg masa

2. Najít si 2 hodiny čas

3. Udělat 60 krabiček

a výsledek je že máte cca na měsíc pokoj :)

žrádlo

 

7.10.2017 CACIB České Budějovice

Ačkoli se nám minulý víkend nedařilo na výstavy jsme nezanevřeli a v sobotu jsme s Darwinem vyrazili do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Na tuto výstavu jsem jela především proto, že jsme se potkali s mnoha přáteli a šlo tak spíše o hezky strávenou sobotu, než o soutěžení. Zlaté retrievery zde posuzoval český rozhodčí pan M. Václavík. Darwin byl prvně přihlášený do třídy šampionů, a byl nejmladším z pěti přihlášených pejsků jejichž věk se pohyboval od 3,5 - 7,5 roku. Panu rozhodčímu se však Darwin velmi líbil a vyběhali jsme si krásné 1. místo a titul CAC

Darwin se tak stává

čekatelem Českého Grand Šampiona! 

naše první vítězství v šampionech :)

 

Darwin pak za odměnu dostal krásnou telecí kost na okus, z čehož měl asi největší radost! :)

IMG 20171007 160010

 

29.9 - 1.10. Výstavní výlet do Rakouska

V Rakousku poblíž hranic s Moravou a blízko k Vídňi se od pátku do neděle konaly tři výstavy pro retrievery.

 

V pátek 29.9. se konala Klubová výstava retrieverů pod záštitou rakouského retriever klubu v Grafeneggu v krásném prostředí místního zámku. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí ze švédska pan Sjoerd Jobse. Pan rozhodčí měl opravdu velmi zvláštní výber vítězů i vkus. Evidentně neuznával pracovní psi, o čemž svědčí i to, že do třídy pracovní byli přihlášení dva psi, vč. Darwina a pouze v této třídě bylo zadáno ocenění "VD", které jsme tak obdrželi i my. Posudek však žádnou výtku neobsahuje. Z tohoto výsledku jsem byla hodně zklamaná, protože Darwin není psem "velmi dobrým", ale stalo se. 

1/4

V sobotu a v neděli se konala mezinárodní výstava psů v Tullnu. Na tuto výstavu byl Darwin přihlášený na oba dny, ale bohužel v pátek večer začal Darwin divně našlapovat na zadní pacičku a během noci byl dost neklidný a neustále si jí kousal nebo olizoval. Ráno bylo rozhodnuto, že se výstavy nezúčastníme. Darwin se na pacičku ani nemohl postavit a kulhal, zadní polštářek měl dvojnásobnou velikost. Byla jsem z toho opravdu dost vyděšená, protože jsme netušili z čeho to má nebo proč. Naštěstí na rakouských výstavách je přítomno více veterinářů, takže ač jsme na výstavu dorazili, zamířili jsme přímo za paní doktorkou, která Dariwina prohlédla a dala mu injekci, aby ustoupil otok. Pravděpodobně šlápl na včelu nebo vosu, a proto pacička natekla.

Chudinka můj byl celý nesvůj. Zbytek dne jsme tak strávili v klidu na pokoji a ledovali pacičku, aby otok ustoupil.

2/4 

Odpoledne pak bylo poznat, že je Darwinovi mnohem lépe a ty jiskřičky se mu do očí vrací, když se chtěl koupat v okrasném jezírku... 

3/4

Zda jít na výstavu nebo ne se rozhodlo až v neděli ráno. Otok Darwinovi ustoupil a nekulhal, rozhodli jsme se tak, že půjdeme. Na výstavě paní doktorka ještě vše zkotrolovala a také potvrdila, že je v pořádku. Nastoupili jsme tak do třídy pracovní. Zlaté retrievery posuzovala rakouská rozhodčí paní Claudia Berchtold. Naše smůla však pokračovala dál. Svou třídu jsme sice vyhráli s oceněním Výborný 1, ale rozhodčí se rozhodla,  že titul nezadá (titul není nárokový a je jen uvážení rozhodčího) a to opět pouze ve třídě pracovní - psi. 

 

Evidentně jsme si smolný výstavní víkend po tolika výhrách vybrat museli.

Mrzelo mě to neříkám, že ne, ale co podstatné je jen to, že Darwin byl a je v pořádku.

4/4

 

28.9.2017 Morava

Ve čtvrtek, o státním svátku jsme si s Darwinem užili super výlet na Moravu.

Konkrétně do Lednice a jejího okolí :)

 

my

 

23.9.2017 Darwin je Polským šampionem krásy :)

Minulou sobotu jsme se s Darwinem vydali do polské Wroclawi, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckyj Szpunar od které si Darwin odnesl naprosto nečitelný posudek psaný v polštině :), ale co je podstatnější poslední vytoužené vítězství. Celý den nám propršelo, ale i tak Darwin zde svou třídu pracovní vyhrál a s titulem CWC tak dokončil poslední podmínku k dokončení polského šampiona krásy!

wroclaw

Mám z něj ohromnou radost! 

  

15.-17.9.2017 Výstavní maraton na Slovensku

Pro nás výstavní výlet tentokrát začal již v pátek kdy jsme se s Darwinem zúčastnili Speciální klubové výstavy pořádané slovenským Retriever klubem v Kamenném Mlýně poblíž slovenského Lozorna. Zlaté retrievery zde posuzoval irský pan rozhodčí Liam Moran, od u kterého si Darwin vyběhal krásné 2. místo a titul r. CAC.

:)

(foto: Roland Füri)

 

Sobotu a neděli jsme pro změnu strávili na Mezinárodní výstavě v Nitře. I zde byl po oba dva dny Darwin přihlášený do třídy pracovní a vedlo se mu více než skvěle. V sobotu posuzoval rozhodčí z Portorika pan Rafael De Santiago a v neděli rozhodčí z Belgie paní Viviane De Cuyper-Boesmans.

Oba rozhodčí měli na vlas stejný názor a po oba dny si Darwin vyběhal

krásné 1. místo s titulem CAC.

2/3

 

Darwin se tak stává

čekatelem Slovenského šampiona krásy! 

3/3

  

9.9.2017 Klubové podzimní zkoušky o "Arosův pohár"

V sobotu jsme se s Darwinem zůčastnili klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Dolních Habarticích (okres Děčín). Ano, zkoušky jsou pro nás celkem z ruky, ale co naplat bláznivá panička je přihlásila a tak jsme s Darwinem v sobotu v pět ráno vyrazili na cestu. Naštěstí Darwin s cestováním nemá problém, takže cesta probíhala bez problémů a za necelé 3 hodiny jsme byli na místě. Panička unavená, Darwin vysmátý jako vždy :). Po přivítání se všemi účastníky jsme absolvovali kontrolní veterinární prohlídku a zkoušky byly zahájeny. Tentokrát jsme si vylosovali los č. 9, který nám jak se později ukázalo přinesl štěstí. Snad ani jednotlivé disciplíny nebudu popisovat, tabulka mluví za vše :)

tabulka vysledků

 

Darwin pracoval po celou dobu zkoušek s ohromnou chutí a nasazením, a bylo vidět jak moc ho baví pracovat. A tak i já měla radost, co víc si jen může vůdce přát (ikdyž přiznám se nervozní jsem byla). Zkrátka a dobře, oba jsme si to moc užili a i náš výsledek tomu odpovídá. 

Darwin tyto podzimní zkoušky došel v I. ceně s celkovým počtem bodů 227

a stal se VÍTĚZEM ZKOUŠEK s titulem CACT a CCT!

vyhráli jsme :)

 

Darwin se tak stal

čekatelem šampiona práce (CACT)

a

čekatelem klubového šampiona práce (CCT).

received 10207907349640312

 

Z tohoto výsledku mám ohromnou radost, vím jakého mám skvělého psa a vím co dokáže. Naše vítězství tak bylo jen potvrzením toho, že se s námi musí počítat a pro mě krásnou perličkou za tímto zkouškovým rokem :) 

I zde bych ráda poděkovala p. Kunešovi, za jeho trpělivost s námi a především za jeho neocenitené rady a pomoc, bez kterých bychom dnes nebyli tam kde jsme...

 

19.-20.8.2017 IHA Innsbruck

Po dlouhé době jsme se s Darwinem vydali na výstavu a to tentokrát rovnou do rakouského Innsbrucku, kde se konala dvoudenní mezinárodní výstava. Po oba dva dny byl Darwin přihlášený do třídy pracovní, hezky se prezentoval a moc mu to slušelo :)

 

V sobotu posuzoval britský rozhodčí pan Chris Atkinson, u kterého si Darwin vyběhal krásný posudek a známku Výborný 2, a titul r. CACA.

1.

 

V neděli pro změnu posuzoval belgický rozhodčí pan Jef Verrees, který preferoval spíše zlaté kožíšky, ale i tak se Darwin líbil a od milého pana rozhodčího jsme dostali opět Výborný 2, r. CACA.

2.

 

Moc jsme si tuto výstavu užili a snad se nám bude dařit nadále :)

DSC 0216

 více fotek - z d e

 

12.8.2017 Louže, tak šup do ní

Myslím, že není potřeba přidávat ani žádný zvláštní komentář.

Ty jiskřičky Darwinovi z očí jen čiší :)

 

spokojený Darwin

 

29.7 - 5.8.2017 Lago di Garda a Riffiano

I letos jsme pro letní dovolenou zvolili Lago di Garda, kde už víme kam jezdit. Na spodním konci Gardy je totiž město Peschiera, kde je přímo psí pláž a není tak problém v tom, že by pes vadil ostatním lidem na pláži. Přeci jen pro některé je Darwin obrem.

lago di garda

Opět jsme si to užili a po pár dnech jsme se přesunuli výše do hor do městečka Riffiano, kam také jezdíme od doby kdy byl Darwin štěnětem. Máme tuto oblast rádi a s Darwinem můžeme na mnoho míst. Byli jsme s ním na výletě v horách, u řeky a hlavně mohl běhat okolo bazénu jak chtěl a jako naschvál si lehal jen na můj ručník. Potvora jedna naše chlupatá! :)

IMG 20170805 175354 IMG 20170805 175444

3/4 4/4 Darwin s bráchou :)

 

22.8.2017 Na chatě

A protože jsme tento víkend nic s Darwinem v plánu neměli, byli jsme u nás na chatě. Počasí bylo tak akorát a tak jsme byli na velké procházce, jen Darwin moc pózovat nechtěl :)

4/4 už letim

1/4 Ovečky jsme taky museli zkontrolovat... 2/4 co tam hledal to nevim, ale tušim že kontroloval myšky :) 3/4 tak už poojď

 

16.7.2017 Štěňátkov

Dnes jsme byli s Darwinem na návštěvě polo-sestřičky Meggi (Claudie Love GM) a jejích štěnátek. To snad už ani není pravda, že byl Darwin taky taková malá chlupatá kulička :) Dano děkujeme za poňuchnání...

u meggi

 

8.7.2017 Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár"

Na konci výcvikového tábora, v sobotu, jsme se s Darwinem zúčasnili Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár" pořádané v Roudné Retriever klubem. Na tyto zkoušky jsme před tím s Darwinem netrénovali a vše jsme pod taktovkou vynikajícího výcvikáře p. Františka Kuneše natrénovali až na táboře. Věděla jsem tak, že jsme oba udělali maximum v tom krátkém čase výcvikového tábora. Už v noci a ráno mi nebylo moc dobře a navíc celou noc z pátku na sobotu byla bouřka, tak jsem se bála jak to vše na Darwina zapůsobí a zda nebude po celém týdnu unavený. Naštěstí vše se obešlo bez komplikací a bylo nám oboum dobře. První překvapení pro nás nastalo při losování. Vytáhli jsme si los č.1 :)

losování, Darwin sleduje s napětím

Byli jsme tak v první skupině, která začínala "Naváděním na 2 kachny na hluboké vodě". Nasedli jsme do aut a přesunuli se do nedaleké honitby. Když jsme přišli, rybník byl celý pokrytý zelenou řasou a ač se říká, že zelá uklidňuje, mě to tak tedy nepřišlo. Ale Darwin je pašák a neměl s tím absolutně žádný problém. Disciplína spočívá v tom, že na zrcadlo je vhozena kachna, tak že vůdce ani pes vhození nevidí. Po příchodu psa je pak vhozena s výstřelem druhá kachna (cca v úhlu 90°), pes by měl zůstat klidný a počkat až bude vyslán pro určenou kachnu. Tentokrát (prvně) nebyl Darwin při započetí disciplíny uvázaný a udělala jsem dobře. Rána a následné vhození kachny s ním ani nehlo a vyrazil až na můj povel. Nejprve mi řádně předal první kachnu a následně jsem ho poslala pro druhou, kterou také přinesl a řádně předal. Známka tak byla jasná - 4. Měla jsem ohromnou radost.

IMG 7581

Další disciplínou bylo "Vodění psa" v našem případě "volné" v předem určeném terénu. Darwin mi šel celou dobu krásně u nohy a známka tak byla také 4. Následoval "Aport v terénu". Při této disciplníně je v určité vzdálenosti před psem vhozena s výstřelem zvěř, v tomto případě kachna. Opět jsem to riskla a Darwin byl bez úvazu. Na pokyn rozhodčího jsem ho poslala pro aport, který přinesl a předal. Známka tak byla za 4.

aport v terénu

Na další disciplíny jsme se přesunuli opět na jiné místo. Zde nás ještě čekali další tři disciplníny a jiní rozhodčí. Začali jsme "Vyhledáváním v rákosí", kde Darwin zpočátku mírně zaváhal a asi si říkal, proč bych se snažil, když tam stejně žádna zvěř nikde není, pak se ale rozjel a vyhledával krásně, dokonce šel i do vody. Známku jsme dostali za 3. Už se blížilo k poledni a začínalo být horko a my byli unavení.

IMG 20170708 113514

Další disciplína byla "Dohledávka kachny pohozené v rákosí". Tato disciplnína Darwina baví a tak s ní neměl žádný problém a kačenu mi bez problému donesl a předal.

dohledávka

UFF, zbývala nám poslední disciplnína "Klid na stanovišti", které jsem se tentokrát bála. Neměli jsme s Darwinem moc času ji trénovat i vzhledem k tomu, že zjednodušeně řečeno spočívá v tom, že se střídavě střílí a psi musí zůstat klidní. V tomto případě bylo 12 vůdců a u každého třetího stál střelec. Ani nevím jak dlouho to trvalo, koukala jsem na Darwina a ten naštěstí vše ustál, seděl a nic neřešil. Až ke konci vypadal, že toho má dost (nicméně vím, že toto ještě musíme upevnit). Zvládli jsme to! Měla jsem takovou radost, že každou z disciplín Darwin bez zaváhání splnil a s jakou radostí :)

 

Při vyhlášení jsme se pak dozvěděli krásnou třešničku na dortu.

Zkoušky jsme s Darwinem dokončili v I. ceně se 159 body a obsadili jsme celkově krásné 3. místo !!!

hurá :)

 

Za fotky děkuji Světlaně Procházkové. Další foto dostupné - z d e

  

2.-7.7.2017 Výcvikový tábor Roudná

Minulý týden jsme se s Darwinem již po třetí zúčastnili výcvikového tábora v Roudné. Celý týden jsme měli příjemné počasí a tak jsme s naší skupinou nacvičovali na vodní zkoušky, které se konali na konci tábora, co to jen šlo. Výjimkou však nebyla ani zábava - v rákosí je přeci krásné bahno co se musí vyzkoušet, nebo trénink odložení (spaní), protože i na zkouškách se často hodně načekáme.

Myslím, že oboje by Darwinovi šlo :)

:) z prohledávání rákosí od spodu: Sorbon, Darwin a Harry 

Na Roudné se opět se sešla super parta, lidí, psů i dětí a užili jsme spoustu legrace.

IMG 7724 

Tak příští rok snad zase!

 

1.7.2017 Národní výstava psů Klatovy

... a my na ní nemohli chybět, vždyť tuto výstavu máme 3 minuty od domu. A vyplatilo se. Darwin byl naposledy přihlášeny do třídy otevřené a paní rozhodčí Zdeňce Jílkové se velmi líbil, oceňovala především jeho krásnou svalnatou postavu, výborný hrudník a nádhernou hlavu. Vítězství nám tentokrát o malý kousek uteklo, ale i tak to pro nás byla krásná výstava. 

Darwin tak získal 2. místo, ocenění Výborný 2 a r. CAC. 

V2 

spolecna

 

24.6.2017 Na léto jsme připraveni

tedy jak kdo... Ponaučení pro příště - kup větší bazén paničko! :)

malej bazén

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele