23.9.2017 Darwin je Polským šampionem krásy :)

Minulou sobotu jsme se s Darwinem vydali do polské Wroclawi, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckyj Szpunar od které si Darwin odnesl naprosto nečitelný posudek psaný v polštině :), ale co je podstatnější poslední vytoužené vítězství. Celý den nám propršelo, ale i tak Darwin zde svou třídu pracovní vyhrál a s titulem CWC tak dokončil poslední podmínku k dokončení polského šampiona krásy!

wroclaw

Mám z něj ohromnou radost! 

  

15.-17.9.2017 Výstavní maraton na Slovensku

Pro nás výstavní výlet tentokrát začal již v pátek kdy jsme se s Darwinem zúčastnili Speciální klubové výstavy pořádané slovenským Retriever klubem v Kamenném Mlýně poblíž slovenského Lozorna. Zlaté retrievery zde posuzoval irský pan rozhodčí Liam Moran, od u kterého si Darwin vyběhal krásné 2. místo a titul r. CAC.

:)

(foto: Roland Füri)

 

Sobotu a neděli jsme pro změnu strávili na Mezinárodní výstavě v Nitře. I zde byl po oba dva dny Darwin přihlášený do třídy pracovní a vedlo se mu více než skvěle. V sobotu posuzoval rozhodčí z Portorika pan Rafael De Santiago a v neděli rozhodčí z Belgie paní Viviane De Cuyper-Boesmans.

Oba rozhodčí měli na vlas stejný názor a po oba dny si Darwin vyběhal

krásné 1. místo s titulem CAC.

2/3

 

Darwin se tak stává

čekatelem Slovenského šampiona krásy! 

3/3

  

9.9.2017 Klubové podzimní zkoušky o "Arosův pohár"

V sobotu jsme se s Darwinem zůčastnili klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Dolních Habarticích (okres Děčín). Ano, zkoušky jsou pro nás celkem z ruky, ale co naplat bláznivá panička je přihlásila a tak jsme s Darwinem v sobotu v pět ráno vyrazili na cestu. Naštěstí Darwin s cestováním nemá problém, takže cesta probíhala bez problémů a za necelé 3 hodiny jsme byli na místě. Panička unavená, Darwin vysmátý jako vždy :). Po přivítání se všemi účastníky jsme absolvovali kontrolní veterinární prohlídku a zkoušky byly zahájeny. Tentokrát jsme si vylosovali los č. 9, který nám jak se později ukázalo přinesl štěstí. Snad ani jednotlivé disciplíny nebudu popisovat, tabulka mluví za vše :)

tabulka vysledků

 

Darwin pracoval po celou dobu zkoušek s ohromnou chutí a nasazením, a bylo vidět jak moc ho baví pracovat. A tak i já měla radost, co víc si jen může vůdce přát (ikdyž přiznám se nervozní jsem byla). Zkrátka a dobře, oba jsme si to moc užili a i náš výsledek tomu odpovídá. 

Darwin tyto podzimní zkoušky došel v I. ceně s celkovým počtem bodů 227

a stal se VÍTĚZEM ZKOUŠEK s titulem CACT a CCT!

vyhráli jsme :)

 

Darwin se tak stal

čekatelem šampiona práce (CACT)

a

čekatelem klubového šampiona práce (CCT).

received 10207907349640312

 

Z tohoto výsledku mám ohromnou radost, vím jakého mám skvělého psa a vím co dokáže. Naše vítězství tak bylo jen potvrzením toho, že se s námi musí počítat a pro mě krásnou perličkou za tímto zkouškovým rokem :) 

I zde bych ráda poděkovala p. Kunešovi, za jeho trpělivost s námi a především za jeho neocenitené rady a pomoc, bez kterým bychom dnes nebyli tam kde jsme...

 

19.-20.8.2017 IHA Innsbruck

Po dlouhé době jsme se s Darwinem vydali na výstavu a to tentokrát rovnou do rakouského Innsbrucku, kde se konala dvoudenní mezinárodní výstava. Po oba dva dny byl Darwin přihlášený do třídy pracovní, hezky se prezentoval a moc mu to slušelo :)

 

V sobotu posuzoval britský rozhodčí pan Chris Atkinson, u kterého si Darwin vyběhal krásný posudek a známku Výborný 2, a titul r. CACA.

1.

 

V neděli pro změnu posuzoval belgický rozhodčí pan Jef Verrees, který preferoval spíše zlaté kožíšky, ale i tak se Darwin líbil a od milého pana rozhodčího jsme dostali opět Výborný 2, r. CACA.

2.

 

Moc jsme si tuto výstavu užili a snad se nám bude dařit nadále :)

DSC 0216

 více fotek - z d e

 

12.8.2017 Louže, tak šup do ní

Myslím, že není potřeba přidávat ani žádný zvláštní komentář.

Ty jiskřičky Darwinovi z očí jen čiší :)

 

spokojený Darwin

 

29.7 - 5.8.2017 Lago di Garda a Riffiano

I letos jsme pro letní dovolenou zvolili Lago di Garda, kde už víme kam jezdit. Na spodním konci Gardy je totiž město Peschiera, kde je přímo psí pláž a není tak problém v tom, že by pes vadil ostatním lidem na pláži. Přeci jen pro některé je Darwin obrem.

lago di garda

Opět jsme si to užili a po pár dnech jsme se přesunuli výše do hor do městečka Riffiano, kam také jezdíme od doby kdy byl Darwin štěnětem. Máme tuto oblast rádi a s Darwinem můžeme na mnoho míst. Byli jsme s ním na výletě v horách, u řeky a hlavně mohl běhat okolo bazénu jak chtěl a jako naschvál si lehal jen na můj ručník. Potvora jedna naše chlupatá! :)

IMG 20170805 175354 IMG 20170805 175444

3/4 4/4 Darwin s bráchou :)

 

22.8.2017 Na chatě

A protože jsme tento víkend nic s Darwinem v plánu neměli, byli jsme u nás na chatě. Počasí bylo tak akorát a tak jsme byli na velké procházce, jen Darwin moc pózovat nechtěl :)

4/4 už letim

1/4 Ovečky jsme taky museli zkontrolovat... 2/4 co tam hledal to nevim, ale tušim že kontroloval myšky :) 3/4 tak už poojď

 

16.7.2017 Štěňátkov

Dnes jsme byli s Darwinem na návštěvě polo-sestřičky Meggi (Claudie Love GM) a jejích štěnátek. To snad už ani není pravda, že byl Darwin taky taková malá chlupatá kulička :) Dano děkujeme za poňuchnání...

u meggi

 

8.7.2017 Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár"

Na konci výcvikového tábora, v sobotu, jsme se s Darwinem zúčasnili Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár" pořádané v Roudné Retriever klubem. Na tyto zkoušky jsme před tím s Darwinem netrénovali a vše jsme pod taktovkou vynikajícího výcvikáře p. Františka Kuneše natrénovali až na táboře. Věděla jsem tak, že jsme oba udělali maximum v tom krátkém čase výcvikového tábora. Už v noci a ráno mi nebylo moc dobře a navíc celou noc z pátku na sobotu byla bouřka, tak jsem se bála jak to vše na Darwina zapůsobí a zda nebude po celém týdnu unavený. Naštěstí vše se obešlo bez komplikací a bylo nám oboum dobře. První překvapení pro nás nastalo při losování. Vytáhli jsme si los č.1 :)

losování, Darwin sleduje s napětím

Byli jsme tak v první skupině, která začínala "Naváděním na 2 kachny na hluboké vodě". Nasedli jsme do aut a přesunuli se do nedaleké honitby. Když jsme přišli, rybník byl celý pokrytý zelenou řasou a ač se říká, že zelá uklidňuje, mě to tak tedy nepřišlo. Ale Darwin je pašák a neměl s tím absolutně žádný problém. Disciplína spočívá v tom, že na zrcadlo je vhozena kachna, tak že vůdce ani pes vhození nevidí. Po příchodu psa je pak vhozena s výstřelem druhá kachna (cca v úhlu 90°), pes by měl zůstat klidný a počkat až bude vyslán pro určenou kachnu. Tentokrát (prvně) nebyl Darwin při započetí disciplíny uvázaný a udělala jsem dobře. Rána a následné vhození kachny s ním ani nehlo a vyrazil až na můj povel. Nejprve mi řádně předal první kachnu a následně jsem ho poslala pro druhou, kterou také přinesl a řádně předal. Známka tak byla jasná - 4. Měla jsem ohromnou radost.

IMG 7581

Další disciplínou bylo "Vodění psa" v našem případě "volné" v předem určeném terénu. Darwin mi šel celou dobu krásně u nohy a známka tak byla také 4. Následoval "Aport v terénu". Při této disciplníně je v určité vzdálenosti před psem vhozena s výstřelem zvěř, v tomto případě kachna. Opět jsem to riskla a Darwin byl bez úvazu. Na pokyn rozhodčího jsem ho poslala pro aport, který přinesl a předal. Známka tak byla za 4.

aport v terénu

Na další disciplíny jsme se přesunuli opět na jiné místo. Zde nás ještě čekali další tři disciplníny a jiní rozhodčí. Začali jsme "Vyhledáváním v rákosí", kde Darwin zpočátku mírně zaváhal a asi si říkal, proč bych se snažil, když tam stejně žádna zvěř nikde není, pak se ale rozjel a vyhledával krásně, dokonce šel i do vody. Známku jsme dostali za 3. Už se blížilo k poledni a začínalo být horko a my byli unavení.

IMG 20170708 113514

Další disciplína byla "Dohledávka kachny pohozené v rákosí". Tato disciplnína Darwina baví a tak s ní neměl žádný problém a kačenu mi bez problému donesl a předal.

dohledávka

UFF, zbývala nám poslední disciplnína "Klid na stanovišti", které jsem se tentokrát bála. Neměli jsme s Darwinem moc času ji trénovat i vzhledem k tomu, že zjednodušeně řečeno spočívá v tom, že se střídavě střílí a psi musí zůstat klidní. V tomto případě bylo 12 vůdců a u každého třetího stál střelec. Ani nevím jak dlouho to trvalo, koukala jsem na Darwina a ten naštěstí vše ustál, seděl a nic neřešil. Až ke konci vypadal, že toho má dost (nicméně vím, že toto ještě musíme upevnit). Zvládli jsme to! Měla jsem takovou radost, že každou z disciplín Darwin bez zaváhání splnil a s jakou radostí :)

 

Při vyhlášení jsme se pak dozvěděli krásnou třešničku na dortu.

Zkoušky jsme s Darwinem dokončili v I. ceně se 159 body a obsadili jsme celkově krásné 3. místo !!!

hurá :)

 

Za fotky děkuji Světlaně Procházkové. Další foto dostupné - z d e

  

2.-7.7.2017 Výcvikový tábor Roudná

Minulý týden jsme se s Darwinem již po třetí zúčastnili výcvikového tábora v Roudné. Celý týden jsme měli příjemné počasí a tak jsme s naší skupinou nacvičovali na vodní zkoušky, které se konali na konci tábora, co to jen šlo. Výjimkou však nebyla ani zábava - v rákosí je přeci krásné bahno co se musí vyzkoušet, nebo trénink odložení (spaní), protože i na zkouškách se často hodně načekáme.

Myslím, že oboje by Darwinovi šlo :)

:) z prohledávání rákosí od spodu: Sorbon, Darwin a Harry 

Na Roudné se opět se sešla super parta, lidí, psů i dětí a užili jsme spoustu legrace.

IMG 7724 

Tak příští rok snad zase!

 

1.7.2017 Národní výstava psů Klatovy

... a my na ní nemohli chybět, vždyť tuto výstavu máme 3 minuty od domu. A vyplatilo se. Darwin byl naposledy přihlášeny do třídy otevřené a paní rozhodčí Zdeňce Jílkové se velmi líbil, oceňovala především jeho krásnou svalnatou postavu, výborný hrudník a nádhernou hlavu. Vítězství nám tentokrát o malý kousek uteklo, ale i tak to pro nás byla krásná výstava. 

Darwin tak získal 2. místo, ocenění Výborný 2 a r. CAC. 

V2 

spolecna

 

24.6.2017 Na léto jsme připraveni

tedy jak kdo... Ponaučení pro příště - kup větší bazén paničko! :)

malej bazén

 

19.6.2017 Unavený Darwin

A takhle nějak u nás vypadal den po včerejších zkouškách :)

Unavený Darwin :)

 

18.06.2017 KPZ Kařez

Tuto neděli jsme se s Darwinem zúčastnili Klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Kařezu, resp. v honitbě MS Kařez - Borecký vrch, okres Rokycany a tentokrát nám štěstí přálo, ikdyž to by nebyl Darwin, aby mě trochu nepotrápil :)

 

Tyto podzimní zkoušky jsme úspěšně dokončili ve III. ceně a po téměř 1,5 roce čekání jsme se dočkali,

když Darwin tak splnil poslední podmínku k udělení titulu

ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY

Darwin je šampionem :)

A jak to vlastně všechno bylo? No popravdě pár infarktů mi ten náš kluk přivodil :) Hned ráno před nástupem jsme se přivítali s Ali a Andělkou, které taky přijeli na zkoušky, los nám však nepřál a každá jsme byly v jiné skupině. Celkem na zkoušky nastoupilo 12 pejsků a my si vylosovali číslo 11.

losujeme

 (foto: Václav Lom)

Šli jsme tak ve druhé skupině, která začínala disciplínou "Dohledávka a přinášení pernaté", kterou Darwin s přehledem zvládnul a dostali jsme tak 4. Následovala disciplína "Přinášení vlečené pernaté", kde Darwin mírně zaváhal a část vlečky šel po stopě a část dohledal volně, nevím co se stalo a proč sešel, ale hlavně, že kus přinesl - známka 3. Na další disciplínu "Vodění psa - volné", jsem zvolila chůzi na volno (bez vodítka), a doufala jsem, že se neprojeví Darwinův temperament, že všude musí být první :) K mému překvapení šel Darwin celou dobu krásně "za patami" a známka tak byla 4. Na další diciplníny jsme opět přejeli na jiné místo, kde jsme se měnili s první skupinou. Zde jsme ještě absolvovali "Aport v terénu", který Darwin bez problému a s chutí zvládnul. Raději jsem neriskovala a při této disciplíně jsem měla Darwina na vodítku - dostali jsme tak známku 3. Po obědové pauze, kdy už opravdu začínalo být velké parno jsme začínali disciplínou "Přinášení kachny z hluboké vody", které jsem se opravdu bála, vzhledem k tomu, že minule jsme na ní vypadli. Bohužel, ač jsme s Darwinem tuto disciplínu pilně trénovali, tak Darwin i já jsme chybovali a dostali tak limitní známku 1. Následovala disciplína "Vyhledávání", která není pro psy nikterak záživná, protože nakonci prohledávaného prostoru žádný kus zvěře co by donesli není. Ač mě Darwin krásně poslouchal a nechal se krásně navádět na levou i pravou stranu, rozhodčím to nestačilo a dostali jsme známku 2. Poslední disciplína, která nás čekala bylo "Přinášení vlečené srstnané" a to už jsem začínala být já pořádně nervozní a na Darwinovi už byla znát únava. Vzhledem k tomu, že jsme šli v naší skupině předposlední, měli jsme s Darwinem dostatek času si sednout do stínu k autu a odpočinout si. Mezitím přijela druhá skupina s Ali a Andělkou. Nevím kdo byl víc nervozní jestli já z Darwina, nebo Ali z nás obou :) Každopádně, řekla jsem si, že tomu mýmu klukovi musím veřit, a že to dáme.  A taky že jo! Panečku to byl fofr s jakým Darwin po stopě vyrazil a pelášil s králíkem zpět ke mně :). Byla jsem na něj hrdá! a právem jsme dostali i pochvalu od rozhodčího. 

Nasazení na vlečku 

 Paničko už pelášim! Tak už si to vezmi :)

 (foto: Václav Lom)

 

A bylo to, ani se mi tomu nechtělo věřit byla to poslední disciplína a my to všechno měli!

Všechno jsme to spolu zvládli :) 

a máme to :)

 (foto: Václav Lom)

 


Pro nás oba to byla obrovská zkušenost a ponaučení co do příště zlepšit.

 


 

A takhle už vypadala pohoda po zkouškách. 

Darwin a Andělka

Darwin a Andělka 

Darwin a Andělka

 

10.06.2017 Voňavé pole

V sobotu jsme se byli s mamkou a Darwinem projít a objevili jsme tento krásný kus pole, co i nádherně voněl.

20170611 185356

   

29.5.2017 Výsledky soutěže RK CZ o nejkrásnějšího psa

I letos pořádal Retriever klub soutěž o nejrásnějšího psa / fenu klubu za rok 2016. Započítávali se výsledky z výstav a zkoušek za rok 2016.

Darwin, který je uchovněný u Retriever klubu, se mezi zlatými retrievery - psi umístil na krásném 4. MÍSTĚ! a celkově v plemeni zlatý retriever na 8. místě.

Darwin :)

  

27.5.2017 Krajská výstava psů Plzeň

V sobotu jsem se s Darwinem vydali do Plzně na Krajskou výstavu psů pořádanou místním kynologickým klubem ZKO Plzeň - Doubravka. Do Plzně to máme oproti jiným výstavám opravdu jen kousek a tak jsme se těšili, že budeme odpoledne v tom vedru, které od rána panovalo, brzo doma. Posuzování šlo tentokrát v našem kruhu celkem rychle. Zlaté retrievery zde posuzoval pan Andraš Polgar, kterému se Darwin přihlášený do třídy otevření líbil a získali jsme krásné ocenění:

Výborný 1, Vítěz třídy a nakonec i titul KRAJSKÝ VÍTĚZ

kv plzen

Foto z výstavy nemám, tak alespoň jedna ze zahrady :)

 

19.-21.5.2017 Víkendový pobyt Leština + KPZ Kunžak

Tento víkend jsme s Darwinem se poprvé zúčastnili víkendového pobytu pořádaného Evou Píchovou (http://www.vycvikretrieveru.cz/) v jižních Čechách. V pátek a v sobotu jsme poctvivě cvičili disciplíny podzimních zkoušek, na které se letos chytáme. A ač Darwin jednotlivé disciplíny zná, vždy mě něčím překvapí... Byli jsme ubytovaní v chatové osadě Leština, která je umístěna na kraji lesa u krásného velkého rybníku, což se darwinovi velmi líbilo. Pro nás to byla opět nová zkušenost.

lestina

 

V rámci tohoto pobytu se také v neděli 21.5.2017 konaly Klubové podzimní zkoušky pořádané KCHLS, kterých jsme se s Darwinem na poslední chvíli zůčastnili. Byli jsme až 8. náhradník a tak jsem s účastí ani moc nepočítala. Nicméně v neděli jsme na zkoušky nastoupili a po zahájení jsme si vylosovali los č. 6, byli jsme tak v první skupině, která začínala disciplínou přinášení vlečky pernaté a přinášení vlečky srstnaté.

pz zahajeni

Z tábora jsme se přesunuli do nedaleké honitby, kde dané dvě disciplíny probíhali. Nervozita postupně opadala a čekali jsme kdy půjdeme na řadu, protože jako č. 6 jsme šli v naší skupině poslední. Začínali jsme vlečkou pernatou, kterou Darwin zvládl bez chybičky, ikdyž chvíli před tím okus dál přeběhla srnka což mě trochu vyděsilo. Získali jsme známku 4 a za radost z práce také 4. Následovala tentokrát na jiném místě vlečka srstnaná. Zde to bylo už o něco horší, vítr se velmi točil a začalo se vypadávat. Když jsme přišli na řadu, řekla jsem si, že to nějak dopadne a že Darwinovi musím věřit a vyplatilo se. Ukázala jsem Darwinovi nástřel a on vyrazil jak raketa, krásně se řídil vlečkou a nosem a po chvíli králíka našel a pospíchal s ním ke mně. Páni rozhodčí nás pochválili za ukázkovou práci a řekli, že Darwin byl nejlepším psem dopoledne a kdyby to šlo, dají známku vyšší. Velmi mě to potěšilo, že je Darwin takový pašák. Získali jsme opět známku 4 a za radost z práce také 4. Ale bohužel naše radost nertvala dlouho. Na následující disciplíny jsme přejížděli k rybníku. A zde bohužel pro nás nastal kámen úrazu při disciplíně "přinášení kachny z hluboké vody". Darwin udělal to co jsem ještě u něj neviděla. Pro kachnu na pokyn s nadšením vyrazil, ale cestou zpátky, jakmile doplaval ke břehu kachnu vyplivl a oklepal se, opět ji uchopil a předvedl to znovu. Musela jsem tak dát povel "aport" po kterém zareagoval a kachnu mi donesl. Nicméně k mému překvapení rozhodčí vyhodnotili, že přinesení nebylo dostatečné a s chybami a dostali jsme tak 0. Moc mě to mrzelo, protože si myslím, že 0 byla nespravedlivá, ale mnohem víc mě mrzelo co Darwin předvedl.  

 

 No nevadí, další zkušnost pro nás a není se za co stydět. Zkoušky jsou od slova "zkusit" a my to přístě zvládneme!

 lestina 2

  

9.5.2017 Darwin v salónu...

Nedávno se ke mně dostala krásná fotografie, jak to vlastně vypadá, když jde Darwin do Salonu Dandify na střihání. Na střihání jezdí s Darwinem hlavně můj taťka a vždy mi jen řekne, že bylo vše ok, že je Darwin opět krásnej a pak jen tak mimochodem dodá, že Darwin s holkama moc spolupracovat nechtěl. Z druhé strany nůžek, jsem se pak dozvěděla, že než Darwin vejde do salonu je prý samý úsměv a jakmile jej dají na stůl zaujme postoj "mě se to netýká" nebo "přeci nebudu stát když můžu ležet"... přeci to nebude Halce a Mirce ten náš kluk ulehčovat a taťka ho v tom prý ještě podporuje! Halko a Mirko, díky za trpělivost!

Foto pro představu mluví za vše :)

darwin na strihani

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele